tema: Uvozno pivo
Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2012, 22:02   #81
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Uvozno Pivo

"Kršne" i "školovane" pivopije ne biraju šta piju. Ako već birate šta pijete, javljam vam nekoliko utisaka o brendovima piva koje sam probao (ne u životu, jer spisak bi bio poduži, nego u skorijem vremenskom periodu). Od srbijanskih flaširanih piva najbolje mi sjedne Jelen; ne znam, Lav i Pils su mi nekako kiseli u varijantama od 0.5 L, a varijanta od 0.33 L ponekad izvadi situaciju i "potrefi se" da bude dobrog okusa. Problem sa srbijanskim pivom je da izgubi na kvalitetu dok dođe do BiH jer se ne skladišti na adekvatan način pa često nam po kafanama služe bukvalno pokvareno (ustajalo) pivo. Iz tog razloga sam izbacio točena piva iz upotrebe, pošto često konobari dodaju previše ili premalo vode u kompresovani sadržaj bačvice. Ako dodaju previše, pivo je vodeno i bezukusno, a ako dodaju premalo + bačvica nije skladištena kako treba = instant trovanje stomaka. Nikšićko i valjevsko pivo su takođe OK, a za jagodinsko sam čuo da je odlično i volio bih da ga probam ali ga nema kod nas. Onaj Weifert je totalno smeće po mom ukusu, nikad gore pivo nisam pio. Ček, jesam. Novi banjalučki Nektar, za koji se voda uvozi iz Izraela, a ječam i direktor pivare se uvoze iz Engleske. Od tamnih piva volim Crnog Đorđa i Nikšićko tamno, kao i opšte poznati Guiness. "Pozerska" piva od 0.25 izbjegavam da pijem, jer ih generalno smatram smećem, a probao sam Heineken, Beck's, Budweiser. Staropramen je odlično pivo koje me u skorije vrijeme vrlo pozitivno iznenadilo, i cijenom i kvalitetom. Fosters može da se pije i nije loš, Carlsberg je bio vodenkast ili kiseo kad god sam ga probao, a i Tuborg je "otanjio" po pitanju kvaliteta. Generalno, treba razlikovati piva u limenkama od 0.33 L, 0.5 L, flaširana piva i ove nove "dvolitre" koje ni najgorem dušmaninu ne bih dao da pije. Pogotovo se ne slažem sa ovim novim aromatizovanim i bezalkoholnim vrstama piva, jer od piva i limunade može da nastane samo kvalitetan čir na želucu. Takođe, pozerska i light piva su namjenjena gejevima, makrobiotičarima i novokomponovanim privatnicima, čisto da znate s kim imate posla kad to vidite za stolom u kafani

P.S. Jedno je piti Heineken (ili bilo koje drugo uvozno pivo) na Balkanu, a otići u Njemačku i popiti original je sasvim druga stvar, kvalitet je neuporediv za svako pivo kad odete u matičnu zemlju gdje se proizvodi i probate verziju za domaće tržište, a ne export.

Ipak, jedan od najljepših okusa piva je svakako

i rado ga se sjećam.

Poslednja ispravka: LoneWolf (29.4.2012 u 22:34)
LoneWolf je offline