Prikaz jedne poruke
Stara 26.9.2010, 1:34   #12
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Programi za Symbian

Rešio sam malo da oživim temu. Čisto da ne bih preporučivao programe u temi za neki mobilni telefon, kad već postoji zasebna.

Aplikacije koje koristim na Nokiji E71 (Symbian OS 9.2, Series 60 v3.1 UI):
  • Opera Mobile 10 - za surf preko WiFi-ja. Opera Mini ide preko proxyja, pa sporije radi od Opere Mobile kada se ulazi na net preko WiFi-ja (odnosno kada "štednja" kilobajta nije prioritet). Osim toga, čita srpska slova (Č, Ć, Š, Ž, Đ...) za razliku od Mini, koja ih zamenjuje kvadratima. Takođe ima manje bagova sa zumom i tako dalje.
  • Opera Mini 5.1 - vizuelno identična Operi Mobile, ali ima naprednije funkcije koje čuvaju kredit.
  • Nimbuzz - jedan od najboljih all in one klijenata. Ima podršku za MSN, GTalk, Yahoo, Twitter, Facebook, Myspace, Skype... Lepo je urađen, prikazuje sve statuse, linkove i tako dalje. Jedini problem je što malo baguje pri konverzaciji na MSN-u - ne prikazuje avatare, nekad ni poruke koje ste otkucali...
  • Fring - za razgovor preko VoIP-a. Telefoniranje na taj način bi (teoretski) trebalo da je džabe, mada nisam siguran u to jer sam postpaid, pa nikako ne mogu da proverim. Ali mislim da je makar jeftinije. Primera radi, razgovarao sam solidno dugo iz Češke sa Srbijom i račun mi nije bio veći od 800 dinara za 7 dana boravka. Fring može da posluži i kao mesendžer, ali je Nimbuzz bolji.
  • YouTube aplikacija. Ja sam je dobio uz novi firmware, ali sam je naknadno updateovao. Moram priznati da je prilično dobro odrađena i mnogo je jednostavnije koristiti nju nego default browser.
  • Calcium - jednostavniji kalkulator od Nokijinog. Ima samo osnovne računske operacije i sve se one biraju jednim klikom na D-pad. Na pritiskom na gornje dugme dobija se množenje, na donje sabiranje...
  • X-plore - solidan file browser. Ima dosta opcija, svoj GUI, svoj picture viewer i tako dalje.
  • Y-Browser - nešto poput legendarnog FExplorer programa, samo sa podrškom za novije telefone. Nema svoj GUI, već koristi sve što može od telefona, ali zalazi bukvalno u sve foldere na internoj memoriji (uključujući i sistemsku) i memorijskoj kartici.
  • Garmin Mobile XT (5.0.4) – po mom mišljenju najbolja GPS navigacija za mobilne telefone. Puno funkcija, sjajne mape.
  • Screenshot - jednostavan program za pravljenje screenshotova. Može se definisati hotkey kojim će se "okidati" slika, kvalitet slike, mesto na kome će se čuvati...
  • Capree iON Battery Timer - beleži podatke o bateriji. Prikazuje u procentima koliko je preostalo.
  • Metro - služi kao primitivni PlanPlus. Upiše se startna lokacija i cilj, a program prikaže kojom linijom beogradskog GSP-a se može stići tamo.
  • Best Torch - koristi ekran kao baterijsku lampu tako što povisi osvetljenje i stavi belu pozadinu.
  • Panoman - slikanje panorama. Nisam uspeo da ga instaliram.
  • WeFi - detaljniji prikaz WiFi rutera. Takođe je dobar jer je pomoću njega moguće naterati telefon da se kači na određeni ruter. Zgodno stvar kad je tu gomila zaključanih i jedan otključan sa slabim signalom koji se povremeno izgubi.
  • Phone Guardian. U neku ruku je dobro što ga nisam koristio. Naime, pri promeni SIM kartice ova aplikacija šalje SMS na broj koji korisnik definiše. Praktično poslednja nada za slučaj da telefon bude ukraden.
Programe koje sam koristio dok sam imao Nokiju N-Gage (Symbian OS v6.1, Series 60 v1.0 UI):
  • AniViewer - za razliku od default browsera za slike, ova aplikacija "ponavlja" animacije, odnosno ne reprodukuje ih samo jednom.
  • Dictaphone - snima identičnim kvalitetom kao Nokijin Recorder, ali bez vremenskog ograničenja od jednog minuta. Dobar je jer je brz, troši malo sistemskih resursa i može se aktivirati pritiskom na definisani hotkey.
  • eRecorder - ozbiljniji diktafon sa mogućnošću snimanja WMA fajlova koji su dosta kvalitetniji od AMR-a.
  • Sounder - isto ima ulogu diktafona, ali i neke vrste DJ-ja. Dodaje razne efekte - Reverse, Echo, Spokesman, Mouse, Squirrel, Rabbit, Duck, Sheep, Robot, Grandfather, Mad Man, Giant, Computer 3000, Slow, Walkie-Talkie, Bad Megaphone, Jungle, Farmer... you got the point. Ume da bude zabavan, a snimke je moguće sačuvati.
  • PVPlayer - dobar video plejer. Brz je, podržava više formata/rezolucija, ima fullscreen opciju.
  • Opera 6.20 - nisam siguran da je About bio u pravu za verziju, ali je ovo prilično matora, ali dobra Opera. Liči na neku vintage Operu Mini.
  • BCalc - napredan kalkulator. Moguće je napisati ceo izraz, sa sve zagradama i on će izračunati. Sadrži i konstante (pi i ostale).
  • Pdf+ - čitač PDF fajlova. Malko je spor, ali vrši posao.
  • sBirthday. Valjda je skraćeno od Smarth Birthday. Interesantan program koji pamti rođendane, a onda ih sortira po tome koji sledeći dolazi. Prikazuje podatke koliko je dana ostalo, horoskopski znak... Mana mu je to što ne može da exportuje rođendane iz kalendara nego se moraju naknadno dodavati.
  • MsvDriveE - program koji nema GUI. Samo ga je dovoljno pokrenuti i on već obavlja svoj posao - sve što stiže preko bluetootha smešta direktno na memorijsku karticu umesto na internu memoriju. Mana je što se gasi samo tako što se restartuje telefon.
  • fixss. Ime mu kaže. U pitanju je fix. Naime, N-Gage ima problem da neće da upali iz prve (kao automobili zimi ) kada ima dosta aplikacija instaliranih. Ovaj program težak svega 1KB rešava to.
  • FExplorer - najbolji fajl browser.
Koristio sam i antivirus i neki MP3 plejer, ali ne mogu da se setim kako se zovu. I Anti Mosquito, ali je program (verovatno) totalna glupost, te ga nisam pomenuo.

Kako vi stojite što se tiče aplikacija za Symbian?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
BlackBaron (11.5.2011), Covenant (26.10.2010), Luka. (15.10.2010), pedjastudio84 (26.9.2010)