Prikaz jedne poruke
Stara 27.2.2008, 20:40   #14
Sonic
Banned
 
Član od: 22.2.2008.
Poruke: 251
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 119 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: program za rezanje diskova

Citat:
voodoo_ kaže: Pregled poruke
Pa sad, imao je i Nero do skora bagove koji su bili prosto sramota za jedan program sa tolikim stažom. Npr. kompletna serija 7 sve do pretposlednjeg izdanja imala je bag da kad ugasiš program, on ostane aktivan samo se prozor "sakrije", i tako stoji u RAM-u i guši (slabije) mašine. Ispravljeno tek u 7.10.1.0. Šestica je fragmentovala velike fajlove u UDF kompilacijama, jasno se videlo kad se disk potom otvori u IsoBusteru. Zatim neznatno slabiji kvalitet narezanih diskova sa šesticom (kad se disk provuče kroz PI/PO sken), itd.
Upravo tih par bagova koje si naveo (mada ja nisam imao problema sa memory leaking-om) je odličan primer ažurnosti ljudi iz te kompanije koji na osnovu interakcije sa korisnicima ažuriraju program i izbace i po nekoliko revizija. Zbog toga je finalno izdanje serije uvek ispolirano gotovo do perfekcije. Opet, "sramota" je jaka reč. Nero je jedan od pionira u implementaciji novih rešenja u oblasti softvera za rezanje i njegovi bugovi (kad ih i ima) su značajno manji u odnosu na referentne konkurente (tipa Roxio).

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Heh kazes kvalitetnog, to sto su svi navikli na Nero i sto je vecinom vec instaliran na PCu ili se dobija uz rezac ne znaci da je kvalitetno ostvarenje.
To niko i nije naveo kao argument, mada mu sve to može biti samo plus. Šta misliš, čime je Nero stekao toliku popularnost ako ne između ostalog i dokazanim kvalitetom? Uostalom izguglaj malo, naći ćeš dovoljno uporednih testova na mreži koji govore dovoljno o njegovom kvalitetu.

Citat:
nebojsa986 kaže: Pregled poruke
Koliko je puta meni zabo ( na razlicitim masinama i razlicite verzije) prilikom rezanja vise od 10 komada zaredom, pucanje u toku finalizacije i jos par nicim izazvanih bugova koji mi se nijednom nisu pojavili tokom koriscenja ONESa ili ImgBurna.
Da li je baš tako bilo? Teško da si narezao više diskova od mene i ljudi koje znam, a vidiš, niko od nas se nije susreo sa problemima koji bi makar približno ličili na to što si opisao. Pre će biti da si malo preterao u želji da dokažeš nešto što je vrlo... diskutabilno. Uostalom, FYI, na listi mogućih problema u rezanju diskova software je potencijalno najmanje odgovoran za to što navodiš. Pre njega se proveri kvalitet diskova (ne štap, ne buvljak), hardwera (laser, motor rezača, kompatibilnost), firmware (upgrade), podešavanja u Windowsu, sam Windows, itd. itd.
Sonic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke