tema: Windows 8
Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2012, 16:57   #2728
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Re: Windows 8

@dragomix

Pricas ko da si ne znam sta dobio prelaskom na osmicu. Neko ko je dosao sa strane i ko nema pojma o cemu se radi, a zna samo da uporedjujes novi i stari proizvod rekao bi da je noviji drasticno bolji. Mozda iz tvog ugla, ali to ipak nije tako. Metro nije nista pregledniji u odnosu na start meni. Ako je lista instaliranih i koriscenjih programa malo poduza moraces da skrolujes i u metro-u i u start meniju. Drugo, metro nije pravljen takav kakav je da bi bio pregledniji vec da moze da se pipka po ekranu. To ti moze sluziti kao dokaz da je to pretezno radjeno za uredjaje koji nemaju tastaturu i mis. Nemoj sebe zavaravati da mu je glavna funkcionalnost da bude pregledan (a nije nista pregledniji od start menija). Search je apsolutno isti u oba sistema. Komentarisali smo ovde i o igrama, i manje vise isto je u oba sistema. Cak i da su tvoje informacije tacne a ja tvrdim da nisu, 8% je nista. Gejmer ce pre potraziti novi hardver nego sto ce instalirati win8 da bi dobio zanemarljivih 8%. Osmica je osetno brza, ali za koga? Za nas koji imamo losije ili prosecne konfiguracije. Za one koji imaju malo jace masine to je skroz neprimetno. To je najveci plus osmice i tu se slazem u potpunosti. Ali opet ta razlika nije ogromna, mozda do 20% ako je uopste i toliko.

I ja volim da pratim tehnologiju kao neki i sto se tice hardvera i sto se tice softvera. Posto nemam kesa da pratim hardverski razvoj okrenut sam iskljucivo softverskom svetu ali win8 mi je skroz odbojan i neprihvatljiv za mene kao desktop korisnika. Nemojte se zavaravati da je win8 idelan i savrsen OS. Vrlo je moguce da ce Blue doneti sve nedostatke koje osmica ima i prilagoditi u potpunosti OS desktop korisnicima. Do tada smo osudjeni da krpimo i ispravljamo ono sto ne valja.

Poslednja ispravka: Aleksandar1987 (10.12.2012 u 17:06)
Aleksandar1987 je offline  
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aleksandar1987 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013), DAKINS (11.12.2012), Ivan_86 (4.2.2014)