Prikaz jedne poruke
Stara 16.5.2017, 22:44   #3
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: GPU Passthrough na Arch Linuxu sa dve NVIDIA kartice

Hvala na odgovoru pre svega.

Sve sam ja te probleme uspeo da prevazidjem, ali zahvaljujuci budjavoj Nvidii kao da nista nisam uradio.

Uspeo sam da razdvojim IOMMU grupu sa patchom, a probao sam i bez tog patcha samo sam morao da omogucim i tu drugu komponentu koja je bila sa grafickom u istoj grupi da je virtuelna masina koristi.

Sve je lepo proslo i prvi problem je bio greska 43 kada se instalira drajver za karticu. Nakon nekoliko sati mozganja uspeo sam i njega resiti dodavanjem kvm=off u parametre virtuelne masine, ali se pojavio novi problem. Greska 12 koju nikako nisam mogao da resim i kasnije sam skontao da je to maslo Nvidie. Tako da sam odustao od toga dok ne uzmem RX480 krajem leta. GTX660 cu koristiti za Host masinu, tj. Linux, a RX480 ce biti koriscena za virtuelnu masinu. Ovo mi i nije toliko potrebno, ali hocu cisto iz radoznalosti da probam i da imam VM sa Windowsom koji mi zatreba jednom u 100 godina radi samo jedne igrice. Zgodnije mi je samo pokrenuti Virtuelnu Masinu nego se bahcati sa Dual-Boot-om kada mi zatreba Windows sto je vrlo retko.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke