Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 20:36   #30
Stranger2
Veteran
 
Član od: 23.9.2009.
Poruke: 892
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 312 puta na 165 poruka
Određen forumom Re: Sniper: Ghost Warrior

Sad jos samo da objasnis zasto bi bilo koji snajperista izabrao repetirku? A ima ih u upotrebi koliko hoces...

Citat:
Drugo, savremena poluautomatska snajperka može da ima cev bilo koje težine, pa i one teške.
Treća, savremena snajperka sa optikom, ima masu koja je oko 6 kilograma pa na više, a razlog je da se po opaljenju puška što manje pomeri sa cilja posle opaljenja. Govorim o repetirkama. I tu poluautomat nalazi svoju prednost prema klasičnim snajperima.
Vojne ne smeju biti previse teske jer bi snajperista lipsao noseci je stalno ratistem. Druga stvar su policijske jer policijski snajperista samo ponekad ima zadatak da ga nosi i obicno mu samo zadaju da ceka na nekoj zgradi. Za vojne se pravi kompromis pa ne moze biti teska koliko bi bilo idealno. Dakle zavisi za sta je savremena snajperska puska, za policiju ili za ratovanje.

Citat:
I pitanje gde vuče, pa svaka puška vuče na svoju stranu, i to se rešava podešavanjem optičkog nišana. Svaka puška vuče na svoju stranu, ništa novo.
ne da vuce nego ... ja sam bas citau u jednom testu da dragunov razabcuje vise po sirini nego po visini. Ne znam koliko je to tacno ali verovatno taj primerak sa tog testa je takav. Pretpostavljam da iz nekog razloga malo jace trzne u stranu pre nego sto metak napusti cev...
Stranger2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke