Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2013, 10:51   #1
Milos Master
Novi član
 
Član od: 9.9.2013.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Prilagodjavanje sajta rezoluciji svih ekrana

Pozdrav,
Ja sam Milos i nov sam na forumu .Trebalo bi da sam pogodio mjesto za temu.Sto se tice web razvoja za sad znam samo HTML i po nesto CSS-a.Uglavnom,poceo sam da pravim HTML sajt i dobro mi ide.Medjutim,znao sam da nece sve proci kako treba.Dizajn sajta izgleda ovako.Ono sto najvise sadrzi moj sajt su "layer block-ovi",nesto slicno div-u.Dakle,plavi dio sajta,gdje se nalaze neke slike (koje nisu dostupne),zatim footer gdje pise "desktop" i sa lijeve strane gdje se nalaze bijeli pravougaonici,to sam sve napravio pomocu tih block-ova.Sta je moj problem? Ako koristite desktop racunar,sigurno imate veci monitor nego sto je moj sajt . Kad sam pravio sajt,napravio sam ga da bude duzine kao moj ekran,nisam mislio o tome da ce uci neko sa vecim monitorom i da ce mu veci dio ekrana biti prazan.

Ako pogledate kod sajta,mocicete da primjetite vise block-ova,medju kojima je #mainblock i #footerblock.Mainblock je blok gdje stoji 'Baner 1' a Footerblock je blok na dbu stranice gde pise 'Desktop'.E sad,ti blokovi moraju da se razvlace i da budu duzine kao i Vas ekran.To se radi kad na duzinu (width) stavim procente (%) umjesto piksela (px).Ja sam sad #mainblock stavio na width: 100% i sad bi trebalo da je on razvucen preko Vaseg ekrana.Ali,kad to pokusam da uradim sa #footerblock-om,on se samo pomjeri u lijevo i bude poravnat sa menijem sa desne strane.Dakle,treba da izgleda ovako:



ali izgleda ovako:



Pa mi treba savjet,kako mogu to da regulisem,ako iko moze da mi pomogne bio bih mu zahvalan.Pozdrav

P.S
Izvinjavam se zbog velicine slika,nisam umio drugacije.
Milos Master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke