Prikaz jedne poruke
Stara 15.2.2008, 17:10   #16
shalabajzer
Član
 
Član od: 12.11.2007.
Lokacija: Ozz
Poruke: 127
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Podizanje Sistema!!!

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Hehe, nema tog antivirusa od koga ce ti racunar raditi brze

U sustini, svi programi zahtevaju ucitavanje u operativnu memoriju prilikom pokretanja pa tako i svi usporavaju sistem. Brzina rada zavisi od masine i operativnog sistema (Windows je sampion u zderanju resursa, bez imalo obzira za dubljinu dzepa prosecnog korisnika). Laksi rad racunara podrazumeva sto manju zauzetost memorije (ne racunajuci snagu procesora koji mora biti u stanju da sto brze te stvari spakuje u nju). Sam WinXP (pretpostavljam da njega koristis) ima dosta stvari koje mogu da smanje iskoriscenost RAM-a a najvazniji su Visual Effects (u System Properties, tab Advanced, pod Performance) i servisi pokrenuti u pozadini (Run -> services.msc).
Sa druge strane, postoji dosta usluznih programa koji tom problemu pristupaju na malko drugaciji nacin, pokusavajuci da malo bolje organizuju esencijalne delove sistema (recimo pretrpanost Registry baze, sistemskog direktorijuma ili smestaja podataka na disk) - manje ili vise uspesno.
Zapamti: nema tog sistema koji vremenom nece postati sporiji, naizgled "sam od sebe" i za cije takvo stanje neces naci konvencionalni lek. Tada je najjednostavnije uraditi ponovno namestanje sistema odnosno (jos bolje) vracanje sistema sa bekapom...
U Visual Effects i u services.msc , sad, koje procese iskljuciti. Ili ovako, da neko detaljno pojasni TWEAK win xp-a sa sp2 . Ako ima neki program za dodatni tweak (besplatan po mogucstvu), bacite neku adresu.
E sad, kad se win xp optimizuje za dobar rad, koji program za stvaranje gost-a. Tj kad se win s***e , sta koristiti da ga vratimo u prethodno stanje. Znam da xp ima ovo, ali .... valjda ima programa kod kojih je ovo bolje uradjeno. Isto besplatan, a dobar.
shalabajzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke