Prikaz jedne poruke
Stara 26.8.2006, 17:23   #12
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

E vidis opet nisi u pravu. To vazi samo za Radio FM i TV program. A ulaz zvika sa ploce je ocajan u najmanju ruku i to mi se kod ekspert TV ne svidja. Zato imam Audigy 2 i na njoj CD IN za zvuk koji je mnoooooogo bolji od chipa na ploci.
Najbolji zvuk se postize ( ovo ti pisem vec po treci put ) posebnim kablom gde se na jednom kraju nalaze dva chinca i jedna stereo bananica na drugom 3.5mm koja se ukljucuje u Line IN na zvucnoj kartici.
Ako ti treba 10m kabla pa kupi ga i dva chinca i jednu stereo bananicu i sam zaletuj i imaces kabl koji sam ti napisao.

Dobro kad ti tako kazes evo uradjeno imao sam ja sve to pa ne znam vise sta sam pisao ali uzeo sam juce takva dva audio kabla sa cincevima na obe strane i imam taj prelaz sa cinceva na bananu i evo sad sam ustekao i radi ali ne mogu da procjenim dali je bolje ovako odoka.A rekoh da sam za prenos video signala iskoristio jednu zilu tog audio kabla posto nigdje nisam mogao da nadjem 10 m kabla sa video i audio zilama tako da sam ovo improvizovao i jedna zila mi sad ostaje viska.Nego reko za ova podesavanja zvuscnih parametara ima vise kombinacija sa kojima mi radi pa neznam kako to ali koliko ja sad kontam ovaj audio signal ja sad direktno dovodim u zvucnu karticu pa jeli to znaci da zvuk vise i nema veze sa tv karticom i tim njenim podesenjima vezanim za zvuk?

Za video dovoljno je onaj sa dva chinca na oba kraja

e pa to je to sto sam ja improvizovao nego jedino neznam ima li neke razlike sto sam uzeo ovaj kabal predvidjen po svojoj konstrukciji i presjeku za prenos audio signala a koristim ga za prenos video signala u smislu da imam neke gubitke u kvalitetu slike posto kazem nisam nesto bas impresioniran kvalitetom slike a video sam da imaju neki kablovi za prenos video signala mnogo veceg presjeka u odnosu na ovaj koji je onaj klasicni audio kabal.


a predlazem ti da kupis i skrt sa tri rupice ( izlazni ) ili ako nadjes skart isti takav sa prekidacem za IN/OUT.


Da i to sam juce gledao dobro je sto kroz isti skart moze u oba smjera (pc-tv) samo se prekidac prebaci e da sam to znao nebih dva dana izgubio u podesavanjima deinstalacijama softvera ikodeka bezveze a sve zbog tog nestretnog kabla
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke