Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2010, 13:11   #15
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Eh da bas to htedoh reci ,kad si rekao "Steta vreme garaznih snova je izgleda neumitno proslo." ne ja bih rekao na to da nema leba bez motike odnosno prosla su vremena dobrih ideja , mislim da takva vremena kod nas nisu ni bila , tako nesto se moglo videti smao na holivuskim filmovima ....pa ni najbolje video igre svih vremena nemaju svoje "Idejne" tvorce , nego su ti likovi pored toga sto su osmislili pong, pac-mana, super maria , galagu itd morali na zalost to da i isprogramiraju i nacrtaju i cak da muziku napisu ...jedino sto je proslo je to ...da jedan covek moze jako lako da uspe ako sam samcijat napravi igru, danas bez nekoliko ljudi tesko da se moze bilo sta napraviti., ostalo je sve isto. I da dodam na kraju znas sta je nama svima posao iz snova ...beta tester u nekoj jakoj kompaniji....igras igrice i oni ti jos plate za to , pa gde to ima ....e pa kod nas nema ,niti ce skoro da bude , tako da nemoj da mislis ako se na zapadu rade igre tako sto neko okupi genija , programera,dizajnera,muzicara ,modelara itd da to tako i kod nas funkcionise , veruj mi ja bih jako voleo da je to tako jer to bi znacilo da kod nas gamerska industrija cveta.
A sto se tice igre sa blagom ,meni se npr jako svidja, i ko kaze da trebas da je digitalizujes...sam si rekao da si je napravio , pa eto zasto je nebi lepo odradio i ponudio nekim firmama koje prodaju igre na tabli , to kod nas nema neku zaradu ali na zapadu ima ...ista situacija kao sa gamerskom ind. , na zapadu se cesto igraju takve igre , organizuju turniri itd ....a sto je naj zanimljivije od svega ....ne trebas znati ama bas nista o kompjuterima za tako nesto. Ozbiljan sam kad sam rekao da mi se ta igra svidja ...a posebno mi se svidja deo kad brod koji ima blago ide sporije ,ja se toga npr nikad nebih setio .
Eh kad napravis igru na tabli i postigne svoj uspeh onda je digitalna forma neizbezna , i ne samo da ce biti jedna verzija vec na stotine, naravno ako je ideja originalna i igra zarazna. Eto to je moje misljenje kako da svoje ideje usmeris drugim putem.
siv0nja je offline