Prikaz jedne poruke
Stara 2.8.2017, 10:22   #7441
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke

Probao sam taj mod i u pocetku mi je bio OK, medjutim vrlo brzo se povecavaju vrednosti za glad i zedj, a svaka aktivnost koja se vrsi povecava umor. Najvise mi je smetalo sto negde oko 45% umora Geralt vise ne moze da roluje, a preko 65% ne moze ni da dodge-uje. Sva tri elementa uticu na generisanje adrenalinskih poena i regeneraciju stamine, sto utice direktno na same borbe i prisiljava igraca da relativno cesto trosi hranu i tecnost (koji inace imaju expiration date od par in-game dana) i meditira, sto drasticno unistava narativni tok i imerzivnost u delovima igre gde se cesto smenjuju akcione scene sa deonicima sa dijalogom, pracenjem NPC-jeva in-game i razgovora sa njima.

Licno smatram da su ljudi iz CDPR-a uradili bolji posao sa sleeping mehanikom u B&W i da nesto slicno treba primeniti i za hranu i pice, u smislu da daju boost na staminu i adrenalinske poene koji relativno kratko traju, bez hendikepiranja igraca.

Slican problem sam imao i sa School of the Roach modom, gde su primenili Dark Souls fazon sa staminom, bukvalno svaka stvar u borbi trosi staminu koja se na zalost ne regenerise brzo kao stamina u DS igrama. To i ne bi bio toliki problem, da se stamina prilicno brzo ne istrosi kad se Geralt bori protiv vece grupe neprijatelja koji non-stop jurisaju na njega. Tada si prisiljen da non-stop koristis Tawny Owl napitak koji se ne obnavlja u igri meditiranjem, vec moras svaki put da skupis sastojke za ponovno pravljenje i to samo za jednu dozu, kao u Witcher 2.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke