tema: TV serije
Prikaz jedne poruke
Stara 15.5.2017, 10:16   #4068
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Odgledao sam prve dve sezone The Man in the High Castle. Radnja se dešava u alternativnoj verziji sveta u kome su II Svetski rat dobili Nemci i Japanci. Šta da kažem, upecao sam se i sada jedva čekam treću sezonu.

Ali nije bilo lako navući se.

Radnja u prvoj sezoni se pomera brzinom glečera a postoji i ljubavni trougao u kome svako pomalo spašava svakog. Malo je nedostajalo da odustanem od serije jer je razrada jednostavno bila previše spora i u određenim trenucima dosadna. Ono što me je provuklo kroz prvu sezonu su negativci, glavni inspektor Kido i nacista Džon Smit (Rufus Sewell koji ga glumi je stvoren za ovu ulogu) su jednostavno oduvali sve ostale likove po zanimljivosti. Ukratko, mogu reći da su par prvih i poslednjih epizoda dobre, sa mlakom sredinom između.

Druga sezona je ono gde ova serija briljira i zbog koje želim da pogledam treću sezonu. Na svu sreću radnja se ovde ne vrti oko ljubavnog trougla već počinje da koristi potencijale koje ova verzija sveta nudi. Počinje polako ali iz epizode u epizodu postaje sve interesantnija i napetija sa odličnom zadnjom epizodom. Glavni glumci su ok, nisu mnogo iritantni, mada je priča postavljena tako da sam se par puta našao kako navijam za negativce nego za borce iz pokreta otpora. Specijalni efekti su odlični, svet i rajh su uverljivo prikazani, nisam siguran koliko bi to bilo verodostojno po pitanju tehnologije koja postoji u seriji ali to su male zamerke.

U svakom slučaju preporuka, ako pregrmite prvu sezonu.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke