Prikaz jedne poruke
Stara 16.12.2010, 4:18   #1
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Najbolje igre 20-og veka

Kolko vidim - nema ovakva tema... Pa reko da vidim ko se igrao i voleo VGA grafiku a posle i 3D akceleratore kao i ja. Nadam se da vam se svideti ideja, ne morate biti ovako opsirni kao ja, ali steta je da ove igre zbog nekih silnih KRAJZISA i HEJLOA budu zaboravljene tj. bacene u cosak.

Ovo su mojih top 10 igara uz koje sam provodio dane (a vala i noci).

10) Half-Life (1998) - najnoviji naslov u celoj ovoj top 10, revolucija FPS-a. Iskreno, dvoumio sam se da li da ga ubacim, ali ipak igram prvenstveno FPS, bilo bi steta da ne ubacim bar jedan takav na ovakvu listu, a ako neko zasuzluje to - sorry Q1 i Duke 3d, Poluzivot pobedjuje.

9) Teen Agent (1995) - prva avantura koju sam presao u zivotu. Puna, tj.prepuna humora, prelepe bar za tadasnje standarde VGA grafike, i super zanimljivih zagonetki. Preporuka i danasnjim avanturstima, ako nista - zato sto je besplatna na GOG.com sajtu.

8) Comix Zone (1995) - uf, najbolja beat em up igra. Ima takav smek, kakav se retko vidjao, a i dalje se retko vidja. Cak je imao i momente kada si trebao da mucnes glavom, sto je za tadasnje vreme u ovakvom zanru prava retkost.

7) FIFA 98: RTWC (1997) - mora da se ima fudbal, a ako je neki revolucija - onda je ovaj postavio standarde. Mozda je i dan danas igriv i bolji od trenutne ponude.

6) Need For Speed 3: Hot Pursuit (1998) - najbolja voznja 20-og veka Grafika, muzika, ponuda kola, sam osecaj voznje... Fantasticno.

5) Bermuda Syndrome (1995) - screen by screen avanture. Steta sto ih danas vise nema toliko, ali '95 kad je izasla ova igra ja sam bio oduvan grafikom, i extra zanimljivom pricom. Sam koncept igranja mi je bio nov kod tih platformskih igara, i prijalo mi je da (posto sam bio Sega mega fan) posle tupavih platformica (tipa Super Mario Bljak i Sonic The Bljak Hedgehog ) otkrijem da ima nesto mnogo zanimljivije.

4) Flashback (1992) - posle Bermude, otkrio sam Flashback, stariji, ali ipak lepsi univerzum nego u Bermudi. Malo losija grafika, ali malo lepse i raznovrsnije okruzenje. Prica je bila extra zanimljiva, a zagonetke taman po meri (npr. secam se da mi je Another World bio pretezak).

3) Tomb Raider 2 (1997) - Larine avanture su zasijale punim sjajem, kad sam kupio Voodoo 3dfx i skakao po onoj Veneciji i pentrao se po kineskom zidu. Verovatno zbog tog krajnje subjektivnog grafickog iskustva, stavljam TR2 ispred TR1. U sustini, koji god se izabere od ova 2, ne moze da se pogresi nikako.

2) NBA Live 97 (1996) - sve, sve, ali ovaj Live... Pocev od introa, preko samo igre, preko half time showa do, clutch zavretaka utakmica. Ovaj NBA je imao sve, iako je imao samo 3 komande, imao je lepak koji te drzi zalepljenog za onaj 14-incni monitor vise nego bilo sta do tada

Ali onda ipak je dosla na red najbolja igra 20-og veka...

1) Fallout (1997) - War... War never changes... Apokalipticno okruzenje, prica, izvedba, atmosfera, razvoj karaktera. Sve do tada sto nikad nisam video u nekoj igri, bar ne na jednom mestu.


Nisam imao mesta da stavim sve omiljene igre, da ubacim i Mortal Kombat i NBA Jam i Wormse i Heroese i ostatak... A nisam ni isao bas daleko u proslost da ubacujem igre sa C64 i automata. To ne znaci da vi ne mozete, naravno.

Aj sad da cujem i vas
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
Dell Nileppez 7+ (5.6.2011), oSKar (6.5.2011), Vojvoda (29.12.2010), Willy (21.12.2010), Zuti Bar (27.12.2010)