Prikaz jedne poruke
Stara 9.8.2010, 15:44   #9
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Citat:
sasha vukelic kaže: Pregled poruke
...u svakom slucaju, ako se odlucis da sam krenes u programiranje

To se nece desiti, zauvek sam ja raskrstio sa programiranjem iako mi je to jako davno (pre oko 17 godina) bila strast.

Vidite, ja nisam teen, verovatno sam stariji od 80% forumasa ovde, jednom sam ucestvovao u razvoju fantasy RPG-a kao indejno/konceptni tvorac (tim je bio sacinjen od dve osobe programera i mene) ali taj projekat je posle par meseci propao... Nisam postavio ovu temu iz zezancije, para nemam pa probam na ovaj free nacin da sakupim tim koji bi pravio igru...

Ono do cega me je 15-o godisnje igracko iskustvo dovelo je:

DOBRA IGRA = ideja*interfejs+programiranje+vizuelno

Dobru igru cini i interfejs, mislim na raspored elemenata na ekranu i intutivnost u implementiranju svih funkcija koje su igracu na raspolaganju kako bi igranje bilo sto prirodnije.

Nexus: The Jupiter incident - odlican primer vrhunskog dizajna interfejsa
x3: Reunion - odlican primer neintuitivnog dizajna interfejsa

Cim sam krenuo da igram Nexsus, osetio sam se kao kod kuce, bilo je potrebno oko 10 min privikavanja na interfejs da bi se pohvatale sve funkcije koje se mogu izdati brodu.

Nakon 10 minuta igranja X3 i dalje sam se ceskao po glavi gledajuci nebulozni interfejs koji bi mi verovatno bio jasan nakon nedelju dana igranja.

Bez obzira koliko je ideja dobra ili losa koliko je dobro isprogramirana i koliko dobro vizuelno izgleda sve ce pasti u vodu ako je neprijateljski, neintuitivno orjentisana ka igracima.

Svi faktori su kljucni i smatram da je mala verovatnoca da jedna osoba napravi DOBRU IGRU. Naravno postoje izuzetci koji samo potvrdjuju pravilo. To je moje misljenje, mozda gresim...

Veca je verovatnoca da ce igra ispasti dobra ukoliko se pravi:

1. Ideja, iterfejs, koncept - Osoba X
2. Programiranje - Osoba Y
3. Vizuelni dizajn - Osoba Z

Gresim li?
Arcibalde je offline