tema: [Slušalice/mikrofon] Superlux HD-385 (in-ear)
Prikaz jedne poruke
Stara 10.5.2017, 11:44   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Thumbs up Superlux HD-385 (in-ear)

Evo mene i dalje sa opisima slušalica, i ponovo Superlux samo ovog puta in-ear model HD385. Njih sam odabrao zato što su jedini njihov in-ear model koji nema crveni i beli krug na levoj i desnoj slušalici... jeste zvuk najvažniji, ali ni malo stila nije na odmet. Koštaju oko 12€ ali su mi oporezili 2 para tako da su me izašle ~15€ komad.



Spoiler za još fotki:




Specifikacija i pakovanje

Frekventni Odziv: 20-20 000Hz
Impedansa: 16 Oma
Osetljivost: 103 dB
Težina: 16 g
Nemaju mikrofon

Pakovanje je standardno sa 3 para silikonskih uložaka i torbicom za nošenje.

Izgled i izrada

Nisu baš male jer se unutra nalazi veliki 13.5 mm neodimijumski drajver, imaju neke otvore na sebi prekrivene mrežicama (izgleda da su semi-open iako su in-ear) koji deluju prljavo iako su novi, valjda ostaci lepka na tim mrežicama ili šta već. Imaju pristojnu težinu. Kabal je onaj najobičniji, nikakava anti-tangle i sl. Sve u svemu, neće nikoga oboriti sa nogu na izgled, Piston i slični modeli deluju 3x skuplje. Ergonomija odlična, jednom kada se postave u uvu stoje odlično.

Zvuk

Zvuk je prilično detaljan od basa pa do visokih, tu nema primedbe. Frekventni odziv je začuđujuće umeren tj. iako jeste blago V-shaped, u poređenju sa drugim modelima iole približne cene ovo je ravan odziv. Da stvar bude još bolja zvuk je prostran i uopšte nema onog osećaja kompresije u ušima kao kod većine in-ear modela (još jedan detalj zbog kog verujem da su semi-open) a bas iako moćan ne bubnji, već je prijatan i mek.

Zakačio sam ih na svoj DAC i umesto da menjam pesme ostao da slušam neke cupkajući u ritmu. Kvalitet zvuka je dovoljan da kada ih prikačim na Redmi 3 odmah čujem degradaciju i želim nazad na bolji izvor.

Poređenje sa drugim modelima do 50€

Xiaomi Hybrid i slični "slavni brand killer" modeli nemaju šta da traže pored ovih slušalica koje ih jasno ostavljaju 2 koplja iza sebe. Ono kako Xiaomi divnno izgleda - tako ove zvuče. Poređenje je odmah moralo da padne i sa mojim referentnim Bayerdinamics DTX 41iE od 35€... Nivo detalja je tu negde ali HD-385 imaju daleko uravnoteženiji frekventni odziv i otvoreniji zvuk bez i najmanjeg pritiska i napora pa odnose pobedu. Omamljen uspehom idem na direktno poređenje sa Sennheiser CX300-II, suverene vladare klase od ~50€ već dugi niz godina. I CX300-II izlazi uzdignute glave jer imaju brži i jasniji bas, punije vokale i više detalja generalno, ali sve pod uslovom da im priuštite dobar izvor.

Zaključak

Od mene aplauz za Superlux po drugi put u kratkom periodu. Ove slušalice su za mene ono što ljudi na internetu pričaju za Piston - best bang for buck. Odnele su pobedu nad Beyerdynamics od 35€ i izgubile tek od 3 puta skupljih Sennheiser. Ko zaista želi kvalitetan zvuk na budžetu a ne marketing sa aluminijumom/titanijumom/berilijumom ovo su za sada najbolje in-ear slušalice koje sam čuo a da su jeftinije od 50€.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
mp3lopov (11.5.2017), Picard (10.5.2017), sale94 (12.5.2017)