Prikaz jedne poruke
Stara 12.10.2017, 16:57   #362
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: Intel Coffee Lake

Kad se vec raspravlja o tom klipu, AdoredTV je tu bio u pravu, mada mu prezentacija i izbor reci nije bio na mestu. Ako bi neko da bude novinar, pa makar na YT, treba da bude nepristrastan, a da dozvoli ljudima da sami donesu zakljucak. Ali avaj, to je stvar koju ne mozemo da vidimo ni u "pravim" novinama, a ne ovde.
Uzgre budi receno, umeo je taj da oplete i po AMD-u. RX Vegu je pokopao holpakom. Manje vise iz istih razloga kao Intel Coffee Lake, nedostupnost po preporucenim cenama, muljav marketing, pregrevanje, problemi sa klokovima, itd.
Mene jako sada zanima da vidim kako ce ovi non-K procesori da se ponasaju sa stok kulerima. Koliko ce isti biti bucni. Isto me zanima cemu toliko agresivan Turbo mod, i sto nema vise preciznih Turbo stanja, vec samo deafult klok i max Turbo ce stavljati u specifikacije. To moze jako da zbuni potencijalne kupce, koji ne prate trziste i stanje na istom.
I kada kazem pregrevanje, ne mislim na stok vrednosti CPU-ova, nego na situaciju kada se radi OC, i predje nekih ~4,5GHz, onda eksponencijalno raste i potrosnja i zagrevanje. Vidjao sam ljudi da su prijavljivali 80-90 stepeni sa vodenim hladjenjima od 100e i vise, sto je po meni previse...
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke