Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2017, 13:27   #7
MTomic
Novi član
 
Član od: 9.6.2016.
Lokacija: /usr/local/earth/eur/montenegro
Poruke: 29
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Post Re: Popravka Power Jacka na laptopu

Citat:
makiem kaže: Pregled poruke
Pazi, nisam radio na laptopu, ali sam radio na klavijautri. Ja sam uspeo da yalemim isti džek, ali ako je džek uništen, možeš u bilo kojoj radnji uzeti odgovarajući džek, na njega staviti kabl i žice kabla zalemiti na vodove na ploči.

Takoše jednom mi je otišao na kontrolnoj jedinici za kopmjuterski zvučnik ženski džek za 3.5 mm bananicu, bukvalno se odvalio vod sa ploče na mestu gde je bio zalemljen. Zgrebao sam izolalciju sa voda na ploči i premostio na odgovarajuće konektore žicama, posle prelakirao lakom za nokte to mesto (čuo od majstora da nije loše, služi kao izolacija), mada mi se čini da je to nepotrebno. Jedino što ne bi bilo baš estetski (virio bi ti kabl sa džekom iz laptopa, mada možeš da odradiš kratak kabl a uz malo mašte verovatne može da se uglavi džek i u sam laptop).

Podržavam te u ideji da ga osposobiš, 'leba ne traži, a može mu se već naći neka primena.
Problem bi bio, sto se tice ideje sa kablovima koji vode do krajnje tacke kontakta jeste sto maticna bas tijesno, po dizajnu, uglavljena u "kuciste" tog laptopa, tako da bi kabl bas tijesno stojao tu... Inace, hvala na prijedlogu
MTomic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke