Prikaz jedne poruke
Stara 4.12.2007, 21:51   #45
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Par saveta za novog avanturistu

Zdravo,
tema bi se komodno mogla zvati Maniac Mansion.
Kao novome avanturistu mogu ti dati nekoliko generalnih stajališta:
1. Poznate igre su ostale poznate jer su vrlo dobro napravljene. Igre koje ću sad navesti nemaju značajnije bugove. Posebno one na Scummu. Monkey Island, Maniac Mansion, Beneath a Steel Sky, ili noviji Longest Journey ili Runaway 1. Inače, riječ je o nekima od najboljih avantura ikad napravljenih.
2. Bitno je da ostale avanture ne cijeniš po onoj koju si igrao. Avanture su kao likovna umjetnost, dapače, Rembrandt i Picasso su mnogo sličniji od Mystery Housea i Dreamfalla.
3. Kad želiš naći rješenje neke igre, najlakše je upisivanjem "walkthrough" i imena igre u google. To ujedno i nije najbolje, no kako si našao UHS, znaš i sam. Moj savjet je da broj UHS-ova svodiš na minimum. Kvaliteta igrača je u minimalnom broju hintova (neke igre je gotovo nemoguće riješiti bez hintova. Meni su zapravo mnoge igre bile nemoguće kako god okreneš. Ako se ikad odlučiš zaigrati Spellcasting vidjet ćeš što znači teško. Nemoj još probavati).
4. Taj Maniac Mansion je dobra igra. Pretpostavljam da igraš remake (ja sam Mansion igrao na konzoli, NES koliko se sjećam, tada je kompjuter bio Spectrum), što je neka 3. ili 4. verzija igre, tako da bi trebala biti lišena pixelhunterskih bugova u svim dosadašnjim iteracijama.
5. Svejedno je koju igru budeš igrao prvu.
Par pravih savjeta:
-istroši sve dijaloge.
-ne libi se iz "pocket planeova" (mjesto iz kojeg slutiš da se može izvući još nešto, npr. kontejner za smeće) pokušati izvući nešto mada lik tvrdi da nema. Ponekad bude
-pogledaj na sve
-pogledaj iza vrata
-pokušaj kombinirati lude stvari u inventoryu
-igraj s nekim drugim, igrajte naizmjenično. Ovo je jako korisno.
-snimi igru prije važnih događaja, npr. prije nego ćeš skupiti 4. pitu, ako se igra zove Four Pie's of Mevludin, bilo da će te netko ubiti u idućoj sceni, bilo da će ti tražiti novi cd i igra se skrešati, bilo da će se jednostavno animacija smrznuti jer DOSbox nije savršen - pametno je snimiti igru, ne znaš tko te čeka u ulici iza ugla
-u igrama u kojima curi vrijeme i gine se na svakom koraku - snimaj često
-skupi sve što možeš iščupati
-u igrama u kojima možeš potrošiti predmete uludo, td često moraš igrati ispočetka (rijetke su: Bloodnet, Dreamweb comes to mind kao i starije, najčešće muddy - textualne igre), oprezno troši predmete i snimaj prije nego ih trošiš.
-lako ćeš prepoznati koje su to igre koje ti dozvoljavaju da krešeš predmete koji bi ti mogli trebati. Ako ti igra dopusti da zlatni amblem ubaciš na ulicu i više ga ne možeš pokupiti, ta igra je takva.
-u igrama u kojima možeš poginuti to najčešće doznaš na brutalniji način. No, trend avantura je da se naglasak stavlja na igrivost, a ne realističnost
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nets na korisnoj poruci:
pfonihx3 (7.12.2007)