Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2013, 16:11   #189
RNenad
Novi član
 
Član od: 12.2.2013.
Lokacija: Kraljevo
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Usporen Internet

Pre svega par dana sam primetio, da mi je internet, odnosno DL brzina znatno manja, u odnosu na onu koja je do tada bila.

Wireless paket je: 1536/256 Kbps. "ORION Telekom"

Na http://speedtest.net sam izmerio i rezultati su pokazali sledeće:
- PING: Od 11 do preko 400
- DL: Od 0.04 do 1.22 (to je maksimum.)
- UL: Od 0.20 do 0.50 (što je i više od predviđenog.)

Sve je to počelo nakon dan-dva od deinstalacije OS-a (Windows XP Profesional SP3).

Za sveobuhvatnu proveru sam koristio sledeće programe:
- Avast Antivirus 2013 (Ništa, da kažem bitnije, nije pronašao.)
- Spybot Search & Destroy (Popravio/uklonio, sve što sam smatrao da treba.)
- CCleaner (Obrisao sve i zatvorio sve programe koji se automatski pokreću pri bootovanju sistema i browsera.)
- O&O Defrag Professional (Defragmentovao obe particije.)
- Your Uninstaller (Obrisao sve nepotrebne programe, u Super Modu.)
- NetLimiter (Sa njim se i nisam baš najbolje snašao. Pošto mi namera nije bila da limitiram brzinu, već da ugasim sve postojeće kone kcije.)
- MiniToolBox (Startovao sam ga sa Desktop-a. Jeste pronašao neke ERROR-e. Mada i nije mi sve baš najasnije.)
- Speed Meter Pro (Nije ipak pronašao sem mog računara nijedan drugi. Time mogu odbaciti sumnju da mi neko krade net.)

Nakon svega toga urađenog, u jednom trenutku se DL brzina povećala, ali ni tada nije dostigla svoj maksimum. Ponovo sam deinstalirao OS i nakon ćega sam jedino instalirao dva drajvera. Kao i svaki put što radim i Adobe Flash player i ništa više od toga. Izmerio sam brzinu i DL je iznosio 0.50Mbps. Što je za dve trećine manje od predviđene. Nebih još uvek pozivao podršku. Želeo bih prvo sam proveriti, da li je taj problem do mog računara ili nije. Kako mogu proveriti, da li ipak možda, u pozadini postoji neki skriveni proces, koji bi mogao izazvati to? Recimo, da nešto ipak crpi brzinu? Odnosno, da proverim sve DL/UL procese, koji se trenutno odvijaju na mom računaru?
RNenad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke