Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2007, 13:37   #8
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Temperatura kompa

Citat:
jonathan kaže:
EVEREST home edition

ekstra programcic
ja ga svakodnevno koristim i radi temperature i radi ostalog
jedno mi je racunar seko, spor uzasno bio, a cpu radio normalno.. dolazili su ljudi od hakera, elektricara do neznam ti koga ali nisu znali staje, reinstalacija drivera, novo podizanje sistema sve moguce i nista... vise sam bio odustao i kontao uzet novi racunar da bi ti jedan momak onako cisto iz prve:
"pogledaj temperaturu CPU-a"
ka d ja instalira Everest H.E. i ima sta da vidim
racunar kad nista neradi temperatura CPU-a je bila oko 90 C a kad je na oko 80-100% skakalo je do 117 C (znam da mi niko nece verovat kao sto i ne veruje da je mogla bit tolika temperatura ali CPU je ostao ziv)

razlog toga je bio zacepljene pore hladnjaka na CPU-u pa bikvalno kuler nije imao nikakvu funkciju, procesor je hladio sam hladnjak

da kome radi procesor preko 70C treba da proveri sta se desaje.. meni tad radi kad se malo zacepi hladnjak pa mi bude mrsko cistit dok ne dostogne nekih 80-85 C onda ga rastavim o ocitim
kad je cist hladnjak temp. bude nekih 45 - 50 C sto je opet previse, nije overklokan ali neznam zasto je to tako
Vjerujem ti, moj Athlon palomino već petu godinu radi na između 70 i 80, a povremeno je išao i preko 90... Kada priđe 100 gasi se...
Da sada, sa nekim normalnim kulerom, kad nije opterećen temp mu iznosi oko 65.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke