Prikaz jedne poruke
Stara 8.3.2009, 20:31   #6
donboske
Član
 
Član od: 14.2.2009.
Poruke: 38
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Hard disk - spasavanje podataka

Ah taj HDD regenerator, pa s njim sam probao jos dok mi je masina radila ali je nastavila da se isto ponasa, izgleda da tim bad cektorima nema pomoci.
U svakom slucaju, ko sto neko negde rece "ko se na mleko opece taj u jogur duva" nareckao sa ja podatke cim je HDD oziveo, sto je sigurno sigurno je
I veliko hvala na onim objasnjenjima.
A kad uradim taj low level format, jel posle jednostavno ubacim Hiren's, pokrenem partition magic i napravim particije, pa uobicajeno redim instalaciju Windowsa, ili treba da uradim jos nesto, npr, nekakav build MBR-a i sl.
Nabavio sam drugi komp pa cu taj da prikacim na TV i koristim za filmove, za razliku od sugavog DVD playera koji imam (sa uzasno sitnim, sa 2m necitljivim titlovima, belim i skoro providnim) imacu super podesljivi DVD player koji pusta sve zivo

E sad, kupio sam novu-polovnu masinu i tu me nesto zeza, pre reinstala Widowsa (a juce sam uradio reinstal, kupio sam ga pre 10-ak dana, Gigabite
sa BIOS-om iz 03/07/2008 i cipsetom nVIDIA nForce 550, AMD Hammer
, AMD Atlon LE-1600 na 2,2GHz sa 1MB L2, 2 GB dual chanel na 667, Grafička kartica nVIDIA GeForce 7300 GT, napajanj 450W i Maxtor 6V080E0 od 80GB) se desilo par puta da zamrzne. Tada nije hteo ni device manager, niti bilo sta kao sto je cekanje od par minuta do deset... i jedino je pomagalo reset od dugmeta. Evo od juce se to nije desavalo (a desavalo se pri radu, npr kompresija rar arhive ali i obicnom neopterecujucem radu kao sto je priprema za rezanje prevlacenjem fileova u nero explorer). Kada sam ga kupio iz servisa koji se bavi i prodajom polovnih kompova, decko koji tamo radi mi je instalirao svezi Windows, ali me je taj sistem nerviro jer se lose ponasao, a najvise me je nerviralo sto onaj crni boot screen na kome je Windows logo i ono ocitavanje ispod njega, predugo trajao, od 10 do 15 i vise puta je trebalo da protrci "ono ocitavanje" da bi se sistem podigao. Ja zato oborim sistem, a i zbog promene velicine particija i sl, obrisem particiju C, promenim joj velicinu, formatiram je i sve to iz Partition Magica, ubacim Windows setuo disk, i iz njega jos jednom formatiram particiju, dignem Windows, kad ono isto. HDD regeneratot, hvala Bogu nije nasao ni jedam bad sector.
Kad se pojavi boot screen na tren zasvetli HDD indikator lampica na kucistu i zatim dok boot screen odugovlaci ona ne svetli, pa tek nakon, kao sto rekoh, duzeg vremena, ona ponovo na tren zasvetli i tada se Windows konacno podigne. Dva put sam zbog ovoga uradio reinstal Windowsa sa dve razlicite verzije i opet isto, pa rekoh, Boze, zar je moguce da mi ni ovaj HDD nije ispravan.
Da li neko zna kako ovo da resim? Evo od juce sve sem toga radi super, ali kad ukljucim ili resetujem komp treba da cekam oko minute, pa ni na starom toliko nisam cekao, zapravo je stari podizao sistem za 10-ak sekundi jer je u biosu imao opciju quick boot koju ovaj nema, te ovaj novi stalno proverava sve komponente...
Hvala unapred
donboske je offline   Odgovor sa citatom ove poruke