Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2010, 23:35   #10
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 20-og veka

Dopala mi se tema.

Sto se igara tice tesko da mogu napisati TOP listu igara dvadesetog vijeka. Ali izdvojicu neke koje sam ja igrao. I koje su na mene izvrsile uticaj.



Sonic The Hedgehog


Sonic The Hedgehog 1,2,3, Sonic & Kunckles, Sonic CD. Najbolja platforma devedesetih. Grafika je bila odlicna a gejmplej jos bolji. Nevidjeno brza i tecna igra za svoje vrijeme.



Super Mario Bros.


Super Mario Bros 1,2,3, Mario World. Najbolja platforma osamdesetih. Igra koja je formirala zanr platformi, koji ce kasnije vladati industrijom zabave bar jos 10 godina.



Castlevania


Meni licno najbolja akcijona platforma sa najjacom atmosferom. Castlevania 1 i 2 za NES; Vampire Killer za MSX; Super Castlevania IV i Dracula X za SNES; Castlevania Bloodlines/New Generation za Mega Drive i napokon Symphony of Night za PS najbolji su izdanci serijala. Castlevnia ce ostati upacena kao jedna od igara sa najljepsom muzikom.



Streets of Rage


Najbolja tabacina svih vremena. Serijal cije sam nastavke sigurno presao najvise puta. Potpuno zarazan gejmplej koji te tjera da igru prelazis bezbroj puta. Iznova i iznova... dok ti neudje u krv kao sto je meni.


Unreal Tournament


Mada je meni FPS mnogo bolji u XXI nego u XX vijeku Unreal i Unreal Tournament ipak su igre koje zasluzuju da se nadju na ovoj listi meni najdrzaih i iz moje perspektive najboljih igara XX-og vijeka. Grafika, gejmplej... ma sve je bilo potaman!



Golden Axe


Golden Axe1,2,3,Duel, Revenge of Death Adder... Epska muzika i atmosfera. Jednostavne komande. Carobna grafika. Sve je to izazivalo jedinstven osjecaj kada je u pitanju ova igra.


Aladdin


Najbolja diznijeva igra ikada! Tako dobra animacija da nisi znao da li zaista igras igru ili gledas crtani film. Najdrazi mi je intro i ona muzika na pocetku... Kada se sjetim toga dobijem snazana napad nostalgije... ahhhh



Mickey Mouse Castle of Illusion


Mada treba spomenuti i Mickey Mania-u i World of Illusion. Izabrao sam ipak Castlle jer je to prva igra koju sam presao. Prva igra koju sa "ozbiljno" igrao. Ostace u mom srcu za sva vremena kao pocetak mog igrackog iskustva.

Poslednja ispravka: Zuti Bar (27.12.2010 u 23:49)
Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Zuti Bar na korisnoj poruci:
Apprentice (18.7.2011), Miki1987 (5.1.2011), Partybreaker (29.12.2010), Vojvoda (29.12.2010), Willy (28.12.2010)