Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2009, 19:25   #22
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Ja stvarno ne znam koji deo izuzetno prostog spoja rechi "u teoriji" nije bio jasan shiroj javnosti. Devojka je pitala da li postoji drugi nachin da se identifikuje sem IP adrese ili cookie-a, maila ili chega vec, ja sam rekao da postoji, shto je homo.doc , ako malo bolje prochitash, i objasnio. Niti sam rekao da to mozhe da se desi bash njoj, jer nemam pojma o kakvom je forumu rech, niti sam joj predlozhio promenu iste adrese, shto je vec glupost.

Nisam upoznat sa strukturom gorepomenutog generatora, uglavnom sa vlasnikom sam bio u dosta dobrom kontaktu, on mi je rekao da vrshi filtriranje preko MAC adrese jer generatoru uglavnom pristupaju ljudi iz istochne Evrope i sa Bliskog istoka koji izbegavaju gorenavedene identifikacije, dok je generator dizajniran da obavlja 5 downloada po korisniku, da ne bi bilo pretrpavanja. Nije bio potreban download nikakvog softvera da bi se isti pokrenuo, a nisam siguran da li je to moglo da se obavi preko javaskripte, to bi vec holodoc morao dodatno da obrazlozhi. Koje tehnike je on koristio da do te adrese dodje, takodje ne znam.

Za identifikaciju preko IP opsega nisam bash siguran koliko bi mu znachila, zavisno od toga koja grupa korisnika posecuje isti sajt. Svakako ne verujem da bi bio toliko uporan da bi trazhio zabranu od provajdera... mene bi mrzelo

Poslednja ispravka: Doomche (13.8.2009 u 19:33)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke