Prikaz jedne poruke
Stara 24.11.2009, 15:33   #63
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Srednje škole, utisci, saveti, razmena iskustava

Pa ne slazem se sa tobom, ali ima raznih primera, tako da ne mozemo generalizovati stvar. Svaki covek je razlicit pa tako i bira shta mu navishe odgovara.

Da li mislish da ako znash kad je bio kosovski boj znash istoriju? Ok, ja znam FOR petlju pa sam programer

Pa boze naravno da su nesposobni za prirodne nauke, to su i sami uvideli, nemaju afiniteta, ne zanima ih, pa su zato i upisali drustveni smer, svako treba da usavrshava ono shto voli i shto mu odgovara...

Ja sam na kraju 8. razreda znao koji cu fax da upishem, pa sam ponovo upisao gimnaziju, pa je i to individualno, neko zaista ne zna shta hoce, neko drugi misli da mu je gimnazija ok za ono shto ce kasnije upisati...
Nikako ne mislim da su ljudi koji su zavrshili neku skolu a da nije gimnazija, gluplji, da manje znaju i sl. To je njihov izbor i ako ih to zanima, shto da ne.

Josh jedna stvar su ljudi kojima si okruzen. Po statistici, veliki broj ljudi iz srednjih "strucnih" skola nem nameru da se dalje skoluje, dok u gimnaziji velika vecina namerava da ide dalje, jer sa zavrshenom gimnazijom si nishta, a drustvo ima veliki uticaj na sve nas; ne mora da znaci, ali ako si u drustu dilera droge, postoji velika verovatnoca da postanesh i sam isto to, ali ako si u krugu ljudi koji zele da upishu fax, i sam cesh to zeleti. Ako dalje pogledamo da je za strucne skole potrebno manje bodova za upis nego za gimnazije, nekako je logicno da ce dosta ljudi to upisati samo zato shto su mogli to da upishu, a ne zato shto ih stvarno zanima, vidimo da su strucne skole pune klosara, ponovo, ne mora da znaci, ali nekako je to postao standard kod nas.


U gimnaziji te uce da budesh vredan i da strebash jer je to jedina stvar koja ti je potrebna da bi uspeo dalje na faxu. Fax zavrshava strebanje, a ne mozak...

Poslednja ispravka: Nikola16789 (24.11.2009 u 15:48)
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke