Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2008, 18:01   #11
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: Prelazak sa Windowsa na Linux?

Ja se izvinjavam što oživljavam temu ali bi mi valjala mala pomoć. Naime, dobio sam nešto jači internet tako da mogu da skidam sve i svašta. E sad, želja mi je da isprobam Linux. Uradio sam test na ovoj adresi i dobio sledeće rezultate:

Linspire, OpenSuSE, Freespire, Mandriva, Xandros, Ubuntu

Koji da izaberem? Koristim Windows nekih 6 - 7 godina, Linux sam gledao kod nekih prijatelja i čačkao malo ali može da se kaže kao da ga nisam ni koristio. O Linuxu znam neke osnovne stvari (različite distribucije, ideologija itd). Komp bi mi služio za obradu fotografija (već koristim Gimp na Win-u tako da mi to neće biti problem), slušanje muzike, poneki film, surfovanje internetom. Muzika mi neće biti na kompjuteru gde će biti instaliran Linux nego na drugom gde je instaliran Windows XP SP2 (ima mnogo veći HDD). Da li bi predstavljao problem da sa Linuksa prebacujem fajlove na Win i obratno preko switcha? Konfa mi je sledeća:

Asus A7V333-X
Athlon 2000+ @1.66GHz
2 X 256MB RAM
ATI RADEON 9600 Series
Maxtor 40GB

Windows sam instalirao mnogo puta, samo ne znam da li se koliko razlikuje instalacija Linuxa. Više bih preferirao sistem sa kojim bih mogao odmah da krenem sa surfovanjem internetom i obradom fotografija ali isto tako da u slobodno vreme mogu da se pozabavim sa konzolama i tim stvarčicama koje čine razliku između Linuxa i Windowsa.

Nekako bih od ove liste najpre uzeo Ubuntu (nekako mi najbolje zvuči ) ali bih radije da čujem vaše mišljenje u vezi ovoga. Ne mora čak da bude sistem iz ove liste može i neki drugi ako mislite da bi mi odgovarao (Kubuntu, Fedora, Red Hat... Šta ja znam ).

Pa, vaše mišljenje?
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke