Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2009, 20:49   #115
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Dobar program za održavanje sistema (defragmentacija, sređivanje registra, Internet...

Citat:
ilic stefan kaže: Pregled poruke
Zašto svi pokušavaju da očiste registri. Probah sa mnogim programima da čistim registri i uvek sam se opekao. To mi je i burazer rekao. Nikako da ih koristim pošto program nikada ne zna šta sme a šta nesme da uloni. I onda posle dužeg vremena počinje da baguje OS da zeza oko nekih običnih stvari a ti ne znaš zašto.

Za defragment defragler, a za internet jednostavno Mozilla i automatski da briše Cookies i ostale gluposti. Antivirus može svi sem kasperskog pošto on sve detektuje kao virus, hoće da zaustavi nera usred rezanja i užasno koči sistem. Po meni NOD, AVG, AVAST, AVIRA...
Ne znam kakva su tvoja iskustva i koje si ti programe koristio, ali Registry Mechanic , Desktop Maestro i System Mechanic Professional obavljaju taj posao odlično. Kaspersky može da radi sa Nerom ,ako je dodat u Trusted Zone tako da neće zaključati i skenirati fajlove koje Nero hoće da reže. Nije mi jasno kako možeš da tvrdiš da Kaspersky sve vidi kao virus (ako uopšte čitaš šta kaže za neki fajl ) osim ako samo pokrećeš raznorazne crack-ove. On uopšte ne koči sistem , osim pri pokretanju instalacionih fajlova (razumljivo). I bolje mi je da prijavi false positive nego ništa kao što NOD i AVG znaju(mada ova dva znaju da ne vide ni pravi). Ove tvrdnje su bazirane na osnovu ličnog iskustva.

Poslednja ispravka: Sass Drake (8.8.2009 u 20:58)
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke