Prikaz jedne poruke
Stara 27.1.2010, 3:57   #15
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Antena za bežični Internet

Ako si baš toliko blizu, možda će ti i standardna wireless kartica sa malom antenicom, koja uz nju ide, raditi posao.

Ja imam wireless karticu, 50-omski gajtan dužine oko 5 m i usmerenu antenu ka AP-u. Fora kod antena je što moraju i da primaju i da šalju signal. Ovo drugo često pravi problem, jer ti kao klijent vidiš AP ali AP ne vidi tebe pa od Interneta nema ništa.

Gajtan mora da bude što kraći, ako koaksijalac ide direktno u karticu. Provajderi kažu da ti je za net najmanje potrebno oko 30% signala. Ja sam po nekoj oluji hvatao samo 8-9% i radio je pristojno.

A što se tiče "krađe"...
Ne znam da li je uopšte dozvoljeno o tome pisati na forumu. Konektovanje na otključanu mrežu ne smatram krađom, ali u tvom slučaju mreža verovatno nije otključana. Treba ti ključ i to je samo prvi (možda najteži) korak. Pre toga možda moraš i ručno da podesiš IP, subnet, gejt i adrese DNS-a. U zavisnosti od podešavanja od strane provajdera, moguće da MAC adresa tvoje wireless kartice mora da se nađe u listi dozvoljenih adresa za izlaz na Internet. Znači, provajder na osnovu IP i MAC adresa ustvari tebe identifikuje (određuje koji paket koristiš). Činjenica je da se i jedan i drugi parametar lako mogu promeniti. Da bi saznao ove parametre, kucaj u konzoli IPCONFIG /ALL za Windows, odnosno SUDO IFCONFIG za Linux.

I da, ovo sam zaboravio:
ljudi prodaju polovne wireless kartice i za 10ak eura, pogledaj malo oglase. Takođe, polovne antene mogu jeftino da se kupe.

Karticu i antenu sam platio 2000 din, ali sam uložio još 1000 na zamenu kabla i konektora. Namučio sam se kao Isus dok sve to nisam montirao, ali sada konačno radi i ne moram da čekam da se monopolista smiluje i proširi kapacitete za ADSL u mom kraju.

Poslednja ispravka: Freško (27.1.2010 u 13:32) Razlog: spajanje postova
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dusandevic na korisnoj poruci:
Stefan1090_ (11.2.2010)