Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2005, 11:54   #1
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Wink Hajde da napravimo igru... zez :)

... i da se obogatimo kao Croteam

Verovatno ne postoji forum na kome nema ovakav topic... a najtuznije je kada vidim u nastavku postove tipa: "ja ustvari ni ne znam da programiram, ali bih voleo da naucim, pa da se skupimo i da pravimo igru!" Kakav crnjak...!

Ajde sada realno... siguran sam da u nasoj zemlji postoje programeri, graficari, muzicari koji su u stanju da urade neki veci projekat kao sto je pravljenje kvalitetne igre. Pitanje je samo ko ce da te plati za to sto radis i zasto bi ti nesto uopste radio za dz... kada ne znas dal ces na kraju uspeti da nadjes izdavaca ili nekoga ko ce da plasira tvoj projekat na veliko trziste.

Ali eto, recimo Croteam se probio sa svojim Sam-om iako po meni to nije bila nikakva posebna igra kada je izasla 2001 godine. Ili ako se vratimo u proslost i pogledamo Wolfenstein 3d koji je proslavio ID Software. Koliko je to samo jednostavan engine, da se ne lazemo, ja sam mogao da napravim takvu igru pre nego sto je postojao OpenGL i Direct3d, tj. kada se sve renderovalo softverski preko CPU-a. Ako imas ideju kako sve da napravis, W3d je igra koja moze da se uradi za 3 meseca sa 4 coveka Naravno u medjuvremenu su malo porasli graficki standardi, pa se niko nece diviti tome sto znate da izcrtate poligon na ekranu; ali sa druge strane postoje kvalitetni engini na netu koji su free ili opensource, pa mozete krenuti u tom pravcu... isto vazi i za soundsysteme.

Moje pitanje glasi... da li bi se neko od vas upustio u projekat pravljenje ozbiljne igre da unapred znate da ce vam isti oduzeti minimum godinu dana zivota i da ce mozda (da ne kazem najverovatnije) vasa zarada od toga biti 0$ ? Da li ima leba od toga u nasoj drzavi? Koliko vas ovde ume da radi nesto u OpenGL-u ili Direct3d-u? ... ne znam sto sam se zalepio bas za 3d igre
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke