Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2012, 20:14   #18
soonce
Novi član
 
Član od: 15.2.2012.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Provera tekućeg računa preko Neta

Citat:
rick_fox kaže: Pregled poruke
...mene interesuje opcija da mogu da se ulogujem i da prebacujem pare na druge racune,i u svakom momentu da proveravam stanje. za to treba neki njihov cd sa digitalnim sertifikatom i cini mi se neki pib ali uvek me mrzelo da se za to raspitam u banci jer kad god da udjem uvek je guzva
Da bi došao do toga da možeš da plaćaš od kuće, ne gine ti čekanje na šalteru. Kad dođeš do tete na šalteru i kažeš da želiš da koristiš on-line banking samo što zubni karton nećeš dati na uvid (u principu dovoljna je lična karta i kartica za tekući račun, ali te propitaju svašta-nešto, ne boli, samo je dosadno).

Potpisaćeš dva-tri dokumenta, dobiti cd na kom se nalazi sertifikat, kao i PIN i još papirića sa bitnim podacima. Uputstvo nažalost nećeš dobiti, a i ono uputstvo koje im se nalazi na sajtu nije baš precizno, treba mu još par prepravki, ali su iz korisničke službe krajnje ljubazni i pošalju ti uputstvo na mail (zašto ga nisu podigli na sajt, pojma nemam). Mora da se koristi IE, što mi se ne dopada.

Pomoću broja tekućeg i PIN-a ćeš se ulogovati na on-line banking (kasnije možeš ulaziti na taj način ili sam kreirati user i pass po želji), tu možeš da proveriš stanje na računu, da vidiš izvod i slično. Da bi plaćao, popuniš nalog odgovarajućim podacima, ubaciš cd sa sertifikatom (cd koji si dobio u banci) i ukucaš šifru (koju si takođe dobio na jednom od dokumenata koje si dobio sa cd-om) i to je to.
soonce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke