Prikaz jedne poruke
Stara 25.8.2006, 23:40   #8
ural
Novi član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: leadtek Winfast 2000 expert - nemogu da dobijem signal na s-video ulazu sa sat. risiv

Evo ponovo posto mi se izgubio post.
Astra druze, hvala veliko na pomoci uspjeo sam da dobijem signal.Problem je bio u mom kablu posto je skart bio jednosmjeran nije propustao signal sa risivera na tv karticu vec samo u kontra smjeru od racunara prema tv-u pa je mene to ponijelo da je kabal dobar.DAnas sam uzeo 2 obicna audio kabla na obe strane sa cincevima jedan za zvuk a od drugog sam iskoristio jednu zilu samo za video signal.Morao sam tako jer nigdje nisam mogao da nadjem kabal sa audio i video cincevima duzine 10m a meni treba toliko od risivera do kompa.Nego nisam jos siguran u par stvari dali sam dobro podesio paramete za zvuk mada sve radi o.k. ali interesantno je da radi o.k. sa vise razlicitih kombinacija.Ono sto si me savjetovao da u tv karticu ide samo video signal nisi u pravu jer ovaj model kartice je takav da unjega idu i audio i video a posles se sa nje prespaja kablicem sa ploce tv kartice na maticnu plocu gdje ima line in za zvucnu karticu i onaj kabal sto si video na slici sa s-video dzekom sa jedne i cincevima sa druge strane sam dobio uz tv karticu i upustvo da onako treba da se spoji tako da tu nema zabune.
stavio sam prvo audio out - aux i recording - stereo mix i radi ali isto dobro radi i kad stavim audio out - line in i recording - cd player. Nisam nesto posebno odusevljen kvalitetom reprodukovanog signala pa ne znam da nije to zbog mojih kablova i improvizacije? i jos nesto probao sam jedan fajl sto sam snimio da narezem na cd i pustio na svom dvd playeru i trza sad ne znam sta je dali ja mogu to direktno da pustam na dvd playeru ili moram nesto daga obradjujem a mislim ako ga jos kompresujem u divix izgubicu jos na kvalitetu a i sad nisam nesto zadovoljan.Pozdrav i veliko hvala na pomoci !!!
ural je offline   Odgovor sa citatom ove poruke