Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2009, 21:35   #18
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Novi saobraćajni propisi

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Odlicna tema.
Evo nekih glavnih odredbi, a tu je i ceo zakon u PDF-u:

http://www.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/novi-ZOBS.h
Pravopis:

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Ako neko padne sa bicikle, slomi ruku, i naravno ode u bolnicu. Odma po pozivu lekara dolazi policajac koji uzima zapisnik i naravno sleduje kazna.
Cekaj, zasto moras da kazes da si pao sa bicikle. Kazi da si pao sa terase, ili niz stepenice. Da li doktor uopste mora da zna kako si se ti povredio?

Citat:
Mithrandir kaže: Pregled poruke
Jel ovo znači da treba da skinem samo jednu slušalicu?
Pise: zabranjeno je "da koristi slušalice na oba uha", logicno je da slusalica sme da se nalazi u jednom uhu. Ja sam jos od juce poceo da vadim jednu slusalicu kad prelazim ulicu, a ako vidim pandura izvadicu obe, za svaki slucaj.


Biciklisti ne samo da moraju da nose kacige, vec i ne smeju da imaju slusalice u usima, niti da telefoniraju. Cini mi se i da im treba fluorescentni prsluk ako se krecu van naselja nocu. Sad mi je pomalo drago sto mi bicikla skuplja prasinu u supi.


Ovaj zakon ima dosta dobrih stvari, ali mi cemo to da usvinjimo, kao i sve ostalo. Zakon bi trebalo da bude nesto sto se primenjuje bez odstupanja, a mi smo tu u startu zabrljali. Trebalo je od letos da se intenzivno radi na edukaciji vozaca, pa kad se zakon donese da se u startu strogo postuje. Umesto toga mi nastavljamo po staroj tradiciji delimicnog postovanja zakona. Ocekujem da ce hype da prodje za dva-tri meseca i da ce posle toga policija vrsiti intenzivne provere samo ako bas hoce da vas kazne. Sumnjam i da ce posle toga neko obracati paznju na slusalice i mobilne telefone pesaka.

Pitam se sta bi bilo ako bi pesak aktivirao "Loudspeaker" na telefonu i drzao ga recimo u visini grudi, ili ako bi imao BT slusalicu - uvek moze da kaze da je samo slusao muziku i razgovarao sam sa sobom.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke