Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2010, 22:43   #16
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Garaza i snovi, u glavi sam imao GOOGLE, HP, APPLE za njih sam cuo da su potekli iz garaze .
Tehnicki, poruka koju samo odaslao bila je upucena ljudima koji bi hteli nesto da naprave ali nemaju viziju sta bi to bilo, onima koji bi zrtvovali sat, dva (ili vise) dnevno da rade ono sto vole za nekakav potencijalni uspeh u buducnosti. Svaki pocetak je tezak, u bilo cemu, ali od necega se mora poceti kako bi se moglo ocekivati da se uspe. Verujem da bi za tim, nakon uspeha igre, bilo ponuda za posao od strane vodecih game korporacija. Da sam ja CEO neke kompanije, ja bih sigurno pokupio ljude koji su uspeli da nizcega naprave nesto sto je postiglo uspeh (kakav takav uspeh, ali uspeh), dao im sredstva, jos ljudi i rok da mi naprave bolji nastavak/novu igru, naravno mozda sam ja u zabludi i to ne funkcionise tako ali to je logika kojom sam se vodio .

Igrao sam dosta igra, najomiljeniji zanr mi je RPG i jos u nijednoj igri nisam video nesto tipa:
Ka mom wizz trci warrior sa sekircinom spremnom da mi slabasnog carobnjacica posalje vecnim precima. Wizz aktivira svoju fireball 15lvl i pogodi veselog sekironosu prav u prsa. Silina udarca ga odbaci nekoliko metara unazad, on se dize, garav, gnevan i ponovo krece ka wizzu, no lukavi starkelja (recimo da je wizz star) je nakon fireball-a vec krenuo sa aktiviranjem daleko smrtonosnije magije, kojoj treba odredjeni casttime, vreme koje je sebi kupio bacanjem prethodne magije i tada na naseg ljutitog ratnika pada meteorska kisa sa apsolutno konacnim posledicama.

ili

Warr aktivira mightyjump i istog trenutka skace, prelece nekoliko desetina metara (mere u igri naravno) i pada sa svojim dvorucnim maljem pravo u gomilu neprijatelja. Tada pravi efekat mightyjumpa stupa na scenu, maljcina se silovito zakucava u zemlju shockwave rasprsuje sve i svakoga u odredjenom radijusu od udarca malja. Neprijatelji lete na sve strane od warr padaju na zemlj, neki ostaju da leze, dotuceni, neki se dizu potpuno osamuceni nesvesni kratkoce svog bivstvovanja dok warr hrli ka njima podignutog malja.

I, koja igra kombinuje ovakve elemente u sebi, nijedna. A znam nekoliko igara koje imaju neke od ovih elemenata u sebi OVERLORD 2, Battle for middle Earth. A zasto ne kombinuju sve te elemente u sebi? Najverovatnije (moje skromno mislejenje) zato sto bi razvoj takve igre trajao srazmerno duze pa bi u jedinici vremena proizveli manje igara koje bi prodavali po istim cenama kao igre koje prave sada pa bi im i profit bio manji, stoga proizvode "jednostavnije", igre kako bi maksimizirali zaradu. E, ali uvek ostaje mesta da tu negde uleti neko ko bi malo zaobisao ta pravila, kome bi se pogledalo kroz prste, ko bi napraio igru vrednu igranja i tu nastupamo mi.

To je nekakav moj plan... i kao sto bi rekó mozda gresim.


Sto se tice board igara, vidim da je situacija jako slicna komjuterskoj industriji i tu ima brdo onih koji imaju ideje, koji su napravili svoje igre, koji pokusavaju da ih plasiraju... jako je tesko probiti se bilo gde... Mada bih ja licno vise voleo da uspem PC igri zato sam se prvo i ovde obratio...
Arcibalde je offline