Prikaz jedne poruke
Stara 7.9.2016, 8:38   #18
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.715
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 908 puta na 671 poruka
Određen forumom Re: Koji linux distro ili drugi otvoreni sistem koristite?

Tačno sam znao da će da ispadne flejm oko desktop okruženja. Zato i jeste na 2% na desktop računarima, zato što je KDE kao kompletan, ali ne radi i baguje nenormalno, dok drugim DE "nešto" fali.

A i šminka je stvar ukusa, ja lično ne mogu da smislim kako ova plasma izgleda, ali nisam zato čoveku preporučio drugi distro, ne zbog ukusa i mirisa, već zbog toga što Kubuntu 16.x očajno radi i prepun je bagova, naizgled nasumičnih. Mislim, ako mi, između ostalog, pukne i viče sorry zato što sam ušao u podešavanja, onda stvarno govori o tome kako se nisu uopšte potrudili da pošteno isprobaju to okruženje pre nego što su ga pustili u etar. Ukupno je bio 30 minuta na mom računaru i za tih 30 minuta je preko 10 puta pukao i zamrzao komp. Na kraju sam se zadovoljio sa Centos 7 i xfce-om, omatorilo se, pa tražim neke long term solucije.

Meni lično najviše leži xfce zato što me upravo to okruženje podseća na Windows (ne računam retardirani look and feel Windowsa 8 i Windowsa 10), jedino što uglavnom ima problem sa screen tearingom prilikom video reprodukcije, pa je potrebno staviti compton ili compiz i onda radi super.

@MasterChief2, probaj Xubuntu, nije loš xfce, a i može da se šminka.

Poslednja ispravka: bachi (7.9.2016 u 12:06)
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke