Prikaz jedne poruke
Stara 28.8.2009, 13:28   #7
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Laptop Toshiba ili MSI?

Citat:
krofnica84 kaže: Pregled poruke
I ja planiram sebi uskoro da uzmem laptop ( oko 60000din, mozda par hiljada vise). Moj prvi izbor je MSI EX620x-052 C2D P7350 2.0ghz, ;cipset PM45 , 4GB, 250 gb hdd, ati 3470 256mb. Ovaj model ima i podrsku za XP, koji bi pre instalirala nego Vistu.
To sto kazu podrska za XP je cisto neki vid reklame, isto kao sto sam vidjao da i na monitorima pise "Certified for Windows Vista" , nego hajd' sad. U sustini, tacno je da na nekim modelima ima problema prilikom downgradea na XP zbog problema sa driveima za HW ali sve se to da resiti.

Citat:
krofnica84 kaže: Pregled poruke
Takodje alternativa za MSI mi je Toshiba ( neki model iz serije A300) Sta mislite o ovom modelu - Satellite A300-20P C2Duo T6400 2.00GHz| 2GB| 250GB| 15.4"| DVDRW| ATI 3650(512MB)| WiFi| BT| WebCam| Vista Home Premium
Satellite A300-20P je sasvim OK laptop i zadovoljio bi tvoje potrebe koje si navela, mada sam ja video da se on prodaje sa 4 GB, ne sa 2 GB. U svakom slucaju mislim da je poskup narocito kada ga uporedis sa MSI-jem od kog je skuplji 25k dinara.

Citat:
krofnica84 kaže: Pregled poruke
Da li je 2gb memorije u ovom modelu malo za Vistu? Koliko se uopste isplati uzimati laptop sa preinstaliranom Vistom HP? Znam da MSI ima 2godine garanciju i pick and return 72h podrsku. Kakav je slucaj sa Toshibinim ovlascenim servisima?
Takodje citajuci na raznim sajtovima neki hvale MSI, neki ga kude.
2 GB u svakom slucaju nije malo memorije za Vistu tako da to nema potrebe da te brine, osim ako ne radis bas sa programima koji jedu memoriju, ali za ono sto si navela je vise nego dovoljno.
U sustini najbolje bi bilo uzeti neki laptop koji ima preinstaliran W7, kada budu poceli da prodaju takve, ali i Vista HP zadovoljava potrebe tako da nema potrebe za npr. ultimate. Ja imam laptop sa Vistom HP koja mi sluzi kao primarni OS vec 2,5 godine i ista radi sasvim OK. Naravno uvek postoji i opcija da uzmes laptop OS free i da sama instaliras neki OS - narodnu verziju, sto opet ima svojih prednosti i nedostataka.
Na tu pick'n'return 72h podrsku koliko sam cuo slobodno mozes da zaboravis, jer se to u stvarnosti uglavnom oduzi na mnogo vise od 72h sto ce ti oni, onako uvijeno u oblandu, uvek vesto objasniti zasto to mora tako. Toshiba ima ovlasteni servis, ali nemam pojma kakav je jer niti ja niti bilo ko drugi kog znam na svu srecu nije morao da nosi Toshibu u isti, sto opet malo govori i o kvalitetu Toshibe, koji ce opet mozda neko i da ospori.
Iskustva sa MSI laptopovima najbolje ce da ti prenese neki vlasnik MSI-a, ne bi bilo korektno da ja kazem bilo sta kad ih nisam koristio na duzi period. Ja licno - don't like it.

EDIT: Sto se tice izbora laptopa, moj savet ti je da poslusas sta (ako) kaze Dzonihsv, posto ce ti on sigurno dati pravi korektan savet.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
krofnica84 (28.8.2009)