Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2017, 0:18   #8
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: DSLR aparat do 350e (polovan)?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
D5000/D5100 imaju 11 AF tačaka (jedna crosspoint) kao i D3300. Tek D5200/5300... imaju 39 AF tačaka (9 crosspoint) ali za ovu cenu opet samo polovni 5200 može da ujuri npr. Ja sam se prošle godine malo igrao sa D3200 i u uglavnom autofokusira bez ikakvog problema, možda sam par puta morao prvo da odradim AF pa da rekadriram ali mi to nije bio problem, mada ja ne fotkam ništa brzo i pokretno...

@VedranCG - Čestitam na izložbi, pratio sam tvoju temu. Ako ti nije problem da li možeš da opišeš kakva ograničenja ti predstavlja 11 point AF u tvom stilu fotografisanja? Čitao sam jako puno opisa u zadnje vreme ali ništa bolje od ličnog iskustva.
Zeznuh se gore pa napisah i d5100 , uglavnom sam mislio na ostatak d5xxx serije . Bilo bi bolje da vidi d5200 makar sa manjim brojem okidanja nego da uzima d3200 npr. ( bar bih ja to nekom preporučio) .

Hvala na čestitkama
Na probleme zbog sa 11 point AF-om sam naišao prije svega tokom fotografisanja po mraku . Desi se da imam npr. neke događaje koji uključuju fotografisanje po mraku . Treba mi brzo fokusiranje a on i uz af assist lampicu uspije da fokusira tek iz trećeg puta npr. što nekada znači da sam propustio momenat . Kupljen je nov u BM focus-u BG , garancija sve . Nije polovnjak pa da se kaže da je ispadao ili slično pa zato brljavi .
Još jedan problem na koji sam ja naišao (ali to je više nešto što meni smeta) je da su u viewfinder-u previše sitne AF tačke ( brat mi ima d7200 i kada sam vidio kol´ke su u njemu šlogirao sam se) .

Dobar je i d3200 što se tiče svega , nema tu nekih problema . Ja sam ga lično uzeo sa 18-105 , posle dokupio Nikon SB-800 blic . Sve radi perfektno .
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VedranCG na korisnoj poruci:
Aibo (8.5.2017), Paraforce (7.11.2017)