Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2007, 20:01   #4
Banei
Novi član
 
Član od: 8.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy Re: formatiranje hard diska

Izvinite na nejasnoci ali zurio sam da postavim relativno glupo pitanje pa je ispalo ovako.
Postoji nacin na koji formatiras hard disk jer onaj koji je master (po logici windows strucnjaka) hard disk na sebi ostavlja sistemske fajlove koji su potpuno nevidljivi kasnije kad je na njemu operativni sistem. A drugi koji fizicki dodas kad vec imas sistemski disk pa ga formatiras iz windows-a neposeduje skoro nikakve skrivene fajlove i on ga po automatici postavlja kao slave (naravno da ces staviti jumper da bi u biosu koji mu se javlja bio SLAVE).
To je sustina problema. Jer kad formatiras sistemski disk (C) pa kad ponovo ukljucis racunar pojavice se cuvena slika WINDOWS XP i zmija koja ide sleva na desnu stranu. Ja sam to ovako po seljacki objasnio ali za sve ovo ima i strucni nazivi. Posto sam pripadnik starije generacije onda pamtim da kad se instalirao windows for workgroups moralo se na kraju da bi uopste citao sistem sa diska moras da ubacis disketu pa otkucas u dos-u sys c: i to je to.
Posto gospoda u Microsoftu nista nisu specijalno promenili to je nazalost ostalo isto. Da ne davim dalje pricom koja nije za ovu rubriku onda prelazim na konkretan problem koji se pojavljuje prilikom rada na tako nedefinisanom racunaru (diskovima). Kad kliknes na my computer i dobijes listu (ikone) diskova i ostalo naravno prilikom izbora diska D: pojavljuje se prozor u kome te pita kojim programom da prositas fajl ili ti sta podrzava taj fajl koji zelis da procitas pa ti daje listu programa ili da ides na internet da ti toboze pomogne oko citanja falja. Da, nisam pogresio on tretira HARD DISK kao nejasni fajl (dokument). TO JE PROBLEM.
Banei je offline   Odgovor sa citatom ove poruke