Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2008, 16:51   #1
Aleksandar1987
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 4.086
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 462 puta na 304 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Aleksandar1987 Slanje poruke preko Skypea korisniku Aleksandar1987
Određen forumom Podešavanje wireless routera TL-WR340G

Postovani!

Nalazim se pred problemom jer ne znam kako da podesim router TP-LINK TL-WR340G.
Naime, imam ADSL internet od 1024/128 Kbps koji ostvarujem preko routera TP-LINK TD-8811. Iza tog routera (koji ima jedan LAN konektor) ide 4-portni switch preko kojeg su spojena cetiri racunara.
Nedavno sam kupio lap top koji bi hteo da povezem bezicno. Naime, hteo bih da jedan port od swicha dele (zicano) desktop i (wireless) lap top racunar. U tu svrhu sam kupio navedeni router, ali nikako ne znam kako da podesim parametre, jer me bune mnoge stvari, medju kojima:

- Kako da spojim wireless router, tj. kojim redosledom (ADSL router-switch-wireless router ili ADSL router-wireless router-switch)?
- Buni me i to sto oba routera imaju istu IP adresu - 192.168.1.1 (da li treba menjati nekom routeru IP adresu) i da li cu moci i kako kasnije pristupiti ovim routerima pojedinacno?
- Takodje prilikom pokusaja podesavanja prijavljuje mi problem sa pogresno definisanim submaskama.
- Posebna je prica kako da podesim wireless?

Da napomenem za sada je podesena mreza koja radi dobro i u kojoj se medjusobno vide svi racunari (svakom racunaru je dodeljena posebna IP adresa i podesen je workgroup).

Molio bih nekoga ko bi imao strpljenja da mi detaljno pojasni ili da me uputi na neki link, kako da uspostavim mrezu i internet na ovaj nacin.

Unapred hvala!!!!
Aleksandar1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke