Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2005, 23:44   #83
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: smesne situacije...

Čovek je u pravu, vraćam se na skoro najomiljeniju temu.

Muška ruka!
Možda nije smešno ali je zezanje u svakom slučaju.

Situacija A:
U drugom delu firme održavanje računara je pripalo jednom momku i jednoj šarmantnoj rege dami, koja zna koliko zna, uglavnom poslovni softver.
E, pošto postoje napajanja koja posle kratkog strujnog udara ne dozvoljavaju da se računar upali odmah a takvo napajanje je šljakalo na jednoj mašini gde podrazumeva se nije bilo UPS-a, problem se javljao u par dana više puta i svaki put me zvala.
Kad pridjemo računaru ja se naslonim levom rukom na kućište koje je na stolu i razgovarajući sa njom za kratko diskretno diskonektujem naponski kabl, vratim ga i upalim mašinu.
Načisto sam je ošašavio, objašnjenjem tipa: Muška ruka, šta da se radi.
Normalno da sam joj objasnio, kasnije.

Situacija B:
Na jednoj službi, gde radi pet dama, programčić za barkod čitač je neka od njih isključivala i potom me druga koja je radila na tom računaru svaki put pozivala. Pošto smo u dobrim odnosima i sa njima često pijem nes kafe uspevao sam svaki put da je zagovorim i da startujem programčić, potom da očitam bar kod sa rečima:
- Pa ovo je ispravno, evo radi sasvim OK.
Tada je nastupalo ubedjivanje kako njoj nije htelo da radi i pitanja kako to uvek tebi hoće da radi.
Normalno padalo je objašnjenje tipa: Muška ruka...
Kad je počela već da se nervira objasnio sam joj. Ni dan danas nisam siguran ko je gasio programčić, možda baš ona.
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke