tema: Windows 8
Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2012, 14:59   #2733
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Generalno, meni se svidja sto Microsoft gura filozofiju po kojoj tableti i desktopovi imaju isti sistem, dok mobilni telefoni imaju posebnu oslabljenu verziju...

Kada je Apple prvi put najavio iPad, koji je istovremeno bio prvi tablet na trzistu, ja sam se nadao da ce na njemu biti neka prilagodjena verzija Mac OS-a i ocekivao sam mnogo od toga. Ali onda sam video da je na njemu iOS, i da je u pitanju samo veliki iPod touch i kod mene je usledilo veliko razocaranje...

Ali zato Microsoft pravi tablet kakav sam ja isprva zamisljao da treba da bude, samo je cinjenica da Windows 8 nije idealna realizacija toga, ali ide u pravom smeru.

I kao najbolju stvar koja je proizasla iz cele situacije sa Windows 8, izdvojio bih ove Transformer Ultrabookove, ciji mi se koncept mnogo svidja i koji i sam planiram da nabavim.. jer bukvalno u jednom uredjaju imate punomocan kompjuter sa Intel Core procesorom koji ima tastaturu i moze da se koristi za ozbiljan rad, a u sekundi se pretvara u odlican tablet sa kojim mozete i u krevet i u automobil, autobus...

Mozda se meni ovo svidja zato sto volim sve da imam u jednom uredjaju, i da mi je sve na jednom mestu. Ima ljudi koji vole da imaju i desktop i laptop i tablet i telefon...

Ali meni savrseno odgovara ovaj Microsoftov koncept, i mislim da tablet zaista treba da bude ovakav kakvog ga je Microsoft zamislio, a ne Apple, ali opet kazem, Windows 8 nije bas najidealnije realizovao taj koncept, ali i dalje ima mnogo sanse da se sve popravi i napravi kako treba, makar morali da preskocimo Win8 kao sto smo Vistu...
Marko93 je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
Allegro (20.12.2013)