Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2010, 16:00   #194
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam maticnu MSI 770-G45 i graficku Powercolor Radeon HD5750.
Drajvere i Catalyst za graficku sam instalirao sa sajta, a ne sa diska koji sam dobio uz nju, jer su ovi sa sajta sveziji. Zvucna kartica mi je neka Via HD (control panel za nju se zove Via HD Audio Deck), i izgleda da mi ona daje problem. Imam 5.1 Creative zvucnike.

Naime, ako u Via HD Audio Decku ne ukljucim opciju Speaker Fill, onda mi rade samo 2 prednja zvucnika, zadnji, centar i woofer ne daju zvuk u aplikacijama (Aimp, BS Player, Windows Media Player...), ali daju zvuk kada ih testiram u tom Audio Decku. Ako ukljucim Speaker Fill, svi zvucnici rade dok slusam muziku, ali... U nekim filmovima (Up) i igrama (Devil May Cry 4) ne cujem vokale ako mi je ukljucena ta opcija. U CoD: MW2 i u Fear 2, dok je ukljucen Speaker Fill, svi zvucnici rade, ali zadnja dva daju samo 20% zvuka, cini mi se kao da ostalih 80% prenose na prednje zvucnike, jer uopste ne daju osecaj prostornosti u igrama (primer, ako nesto eksplodira/puca/prica iza mene u igri, taj zvuk se jako jako slabo cuje na zadnjim zvucnicima, a na prednjim se cuje kao i da ista stvar stoji ispred mene, sto daje osecaj besmislenosti ).

Juce sam instalirao najnoviji drajver za zvucnu karticu (VT1828S je naziv kodeka) sa sajta, i nista se nije promenilo, opet moram da pazim kad ukljucujem Speaker Fill, a kad ga iskljucujem.
No, da napomenem, u Device Manageru mi na komponenti Audio Device on High Definition Audio Bus stoji mali zuti kruzic sa uzvicnikom, i pise da je driver Unknown, i ne mogu nista da uradim sa tim.
Sa AMD sajta sam skinuo HDMI Audio drajver, koji kad instaliram, na kraju prijavi Fail, i nista se ne promeni.

Sta moze da bude u pitanju? Ovo me prilicno nervira
Koristim Windows XP SP3.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke