Prikaz jedne poruke
Stara 31.7.2009, 11:47   #16
MirosIav
Novi član
 
Član od: 31.7.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje compa sa lcd tv-om

Uzeo sam pre mesec dana 32XV550 i koristim ga kao monitor i preko VGA i preko HDMI kabla. Graficka kartica mi je Ati Radeon 9600. Uglavnom nemam problema ...
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Ja moram da se požalim na problem sa povezivanjem, i to dosta čudan...

Imam Toshiba Regza 32XV550PG tv (full hd) i Asus EAH2600pro grafičku karticu (sa svežim drajverima).

Kada ih povežem rgb kablom dobijam najviše 1360x768 (pc wxga) rezoluciju - na 1920x1080 je slika deformisana i zelenkasta, bez obzira na refresh rate (50, 59, 60)...
To je normalno, jer TV podrzava najvise 1360x768 preko VGA. Za vise je potreban HDMI kabl.
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Kada se pali komp mogu da uđem u BIOS, ali kada pokušam da pokrenem sistem sa cd-a ili Hiren's boot cd npr. ekran se pali i gasi, crn je i piše pc vga.

Kada ih povežem preko DVI - HDMI kabla dobijem full hd rezoluciju i odličnu sliku, međutim nemam signal na tv sve dok se ne digne sistem (probano na stabilnim xp i win7), dakle ne mogu ni u BIOS da uđem, nego direktno u sistem.
Ovo je do Ati Radeon HD graficke. Imas srece, jer mnogi sa njima ne mogu da dobiju nikakav signal na svom LCD-u preko HDMI. Stavi na Google "Radeon HDMI no signal", pa ces videti. Jedino resenje je prelaz na nVidiu.
Citat:
vlado_ns kaže: Pregled poruke
Drugi problem je to što mi se izgubi signal sa kompa (koji nikad ne gasim) kad ugasim tv ili samo prebacim na neki kanal (tv ili scart...) - dakle, kada gledam televiziju pa se vratim na hdmi ulaz (da vidim desktop) dobijem samo plavi ekran, bez signala sa kompa koji uredno radi.

Ako neko ima ideju neka kaže...
Ovo se i kod mene dogadja, ali se lako zaobilazi. U Power Options napravi profil kojim se monitor gasi posle minut i svaki put kad prebacujes na TV ukljuci taj profil. Kad se vratis na PC probudis graficku misem i dobijes signal.
MirosIav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke