Prikaz jedne poruke
Stara 3.3.2015, 14:50   #722
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Kritike i sugestije

Sada mi pade na pamet par stvari...

Naime, pošto sam VELIKI ljubitelj stripova, obožavam da ih čitam kako u digitalnom, tako i u papirnom formatu i zaista često naiđem na igre koje su rađene po stripu - Walking Dead, Batman, Alien vs. Predator, The Darkness, Injustice: Gods Among Us, Naruto, The Wolf Among Us... ovo su samo neke njih... a ima i obrnutih slučajeva - stripova rađenih po igrama.

Taj obrnuti slučaj je naročito čest, jer danas neretko igre izlaze u specijalnim izdanjima koja donose sa sobom i strip rađen po igri u digitalnoj ili papirnoj formi (Tomb Raider i Last of Us: American Dreams, npr.).

Mislim da bi bilo dobro da ako imate nekoga u redakciji ko je poznavalac stripova da obradite temu odnosa između stripova i gaming industrije. To bi svakako moglo da bude zanimljivo, a i imalo bi potencijal da populariše strip kao medij među ljubiteljima igara.

Ako vam se ideja dopada, ne bi bilo možda loše i razmisliti o razgovoru sa nekima od strip izdavača (Darkwood, Veseli Četvrtak...) da se napravi neko izdanje/knjiga posvećeno toj temi. A sigurno bi moglo i da vi sami, ili u saradnji sa nekim napravite recimo "gaming series" ediciju stripova, otkupite prava sami ili sa nekim strip izdavačem i budete medijski sponzor tako nečega uz SK logo na ediciji. Mislim da ovdašnje tržište vapi za stripovima Witcher, The Last of Us, WoW, Mortal Kombat, Injustice: Gods Among Us...

Naravno, dalo bi se krenuti sa manjim tiražom, a uvek može da se uradi i drugo/treće/itd. izdanje ako se neki strip dobro pokaže u smislu prođe.

Baš bih voleo da neko od članova redakcije iznese svoj neki sud o ovoj ideji
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
Atwa013 (3.3.2015), bokela (4.3.2015), Sh0m1 (5.3.2015), tiho86 (3.3.2015), Wolverine (6.3.2015)