Prikaz jedne poruke
Stara 31.3.2009, 21:47   #85
Meho Krljic
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 164
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 44 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Wii - pitanja

Nego da unapred dam upozorenje:

Verovatno ste videli da se noćas pojavio USB Loader 1.0 koga je napravio Waninkoko. Instalacija je laka, potreban je cIOS36_rev9 i sam .dol fajl za loader.

Loader radi tako što USB drajv koji priključite na Wii formatira u poseban WBFS format (radi i sa particijama) koji Windows i Mac OS ne vide i zatim ripuje igru sa Wii DVD-a na USB drajv. Posle toga igre možete igrati direktno sa USB drajva, ne trošeći optički drajv na Wiiju. Stvar radi i sa bekapima kao i sa originalima, scrubbuje ripove tako da nema opasnosti od brikovanja i smanjuje imidže na potrebnu veličinu.

No, oprez: za sada loader NE prepoznaje sve USB drajvove. Probao sam ga sa četiri USB stika i samo je jedan od njih prepoznao, tako da se ja ne bih baš zaletao da kupim eksterni hard od 500 GB samo za ovo, samo da bih otkrio da ga Wii ne vidi. SD kartice izgleda prepoznaje sve po redu. Upravo ripujem Dead Rising Chop till you drop.


Apdejt: Ripovao DRCTYD, trajalo oko 17 minuta, igra radi sjajno, mnogo bolji load times nego sa DVD-ja. Kasnije ću probati i druge igre, vidim da ljudi na GBAtemp kažu da recimo HotD Overkill radi bez seckanja (meni sa DVDja dosta secka) ali da ima određene bagove sa kasnijim ponašanjem zombija... Dakle USB Loader 1.0 nije savršen, ali siguran sam da će kasnije verzije biti poboljšane. Još kad neko napravi verziju koja radi pod Windowsom, piraterija za Wii će dostići potpuno novi nivo...

Poslednja ispravka: Meho Krljic (31.3.2009 u 21:57)
Meho Krljic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke