Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2012, 5:08   #13
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Pregrevanje grafičke kartice

Hm. Mislim da sam nabasao na nešto čudno.

Upravo sam podvrgao komp žestokom testiranju i sve radi savršeno. Dizanje brzine hladnjaka na grafičkoj na 100% je rešilo sve probleme. I probleme koje niko pre nije mogao da reši.
Gašenje grafičke kartice mi se prvi put manifestovalo u Skyrim-u. Odmah sam posumnjao na kvar ali sam sa malo guglanja saznao da stotine drugih ljudi ima isti problem. Svi su pokušavali da reše problem na ovaj ili onaj način, ponuđena su mnoga rešenja ali jedini rezultat je svima bio da igra radi duže pre nego što se se bag manifestuje. Jedini zaključak je bio da je to nešto do same igre tj. njene nekompatibilnosti sa Radeon karticama i da nema pomoći dok ne izađe patch koji rešava problem.
Onda sam digo ruke i nabavio Saint's Row The Third, i kada mi se tu ponovio problem posumnjao sam na neispravnost grafičke kartice.
E sad: od kada sam nabudžio fan speed, nemam više pucanje ni u Skyrim-u! I to sam baš opteretio igru, sve na ultra, HD texture pack, igrao sam nekoliko sati i sve radi ko švajcarski sat.
Primetio sam da se kartica jače čuje (očekivano) i smrdi, hm, ne na paljevinu, ali na vruć vazduh, i kućište se dosta ugrejalo mada je temperatura i kartice i procesora ista (dobro u rangu normalnog).

Recimo da sam zbunjen. A i zabrinut sam oko nekih stvari:
-Jel ste vi sto posto sigurni da ovo povećanje brzine fan-a nikako ne šteti grafičkoj kartici i kompu? Mislim, ako ne šteti, zašto fan ne radi na tom settingu po default-u?
-Da li treba da očekujem probleme kad dođe leto i vrućine?
-Šta je izazvalo problem??
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke