Prikaz jedne poruke
Stara 19.10.2009, 13:30   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kako podesiti ruter TP LINK WR340G i AP PLANET WAP4033 - potrebna velika pomoć!

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
Druze hvala na velikoj i nesebicnoj pomoci, uspeo sam i radi sto je najbitnikje sve onako kako si mi objasnio
Nema na čemu, važno je samo da radi.

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
kako da zastitim wireless mrezu na ruteru da dozvoli samo mom lap topu da se kaci na mrezu a za druge da bude zabranjen pristup
Uđi u podešavanja TPLink-a i nađi opciju MAC filtering, tu postavi svoju MAC adresu mrežnog adaptera (mrežne karte wireless adaptera). Gore u mom prvom postu ima upustvo kako da vidiš koja ti je MAC adresa.

Citat:
markoni79 kaže: Pregled poruke
i sta ce bolje raditi usb wireless adapter ili PCMCI wireless kartica?
Generalno, ako PCMCIA kartica ako ima veću antenu (sličnu onoj na ruteru) naravno da će hvatati bolje signal zbog veće osetljivosti. Verujem da već imaš laptop sa ugrađenim wifi prijemnikom pa ti to nije ni potrebno, jedino ako kupuješ za neki drugi laptop. Kako god, po meni je bolja opcija usb kartica jer je uvek možeš nakačiti i na desktop računar. Evo npr. ova je vrlo dobra, ali ti je moj savet da je samo kupuješ ako ti zaista treba. Ako imaš neke kombinacije oko pojačavanja signala, nemoj onda jer neće proći kako je planirano.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke