tema: Nba 2k18
Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2017, 8:37   #64
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k18

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
pivotiranje je jako ružno napravljeno i uopšte igra ispod koša. live im je tu održala lekciju kao i kad je o defanzivnom skoku reč i blokadama.
Meni se, naprotiv, jako sviđa to što sad ne može svaki šut pod košem da uđe zbog blokada i odbrane, a ne zbog onog idiotskog "guranja" iz 2K17, kad moj igrač šutne, a protivnički "kliza po podu" i izgura u letu mog igrača taman toliko da promaši koš. Sad samo treba naučiti da se izgradi pozicija za šut pod košem i sve ide dobro. Meni je, u ovih 7-8 odigranih utakmica Tauns uvek najbolji strelac.

Citat:
Sakiboj kaže: Pregled poruke
Realno kao simulacija kosarke 2k18 je najbolja igra.
Nažalost, moraću da se složim sa tobom. Odigrao sam par utakmica na "narodnjaku" i razmišljao sam se da li uopšte da je pazarim pošto ionako igram samo MY LEAGUE, a onda je Melo prešao u Oklahomu, skinuo sam neke rostere sa neta i pola igrača nije imalo glave i teksture, tako da sam je našao negde za 30 evrića (sa sve preorder bonusom) i morao sam da je uvrstim u meni na Steam-u.
Gejmplej je odličan i molim Boga da ne petljaju previše sa tim kao što su to radili do sad. Ali ima bagova na tone. Ja, recimo, igram na tastaturi (znam, znam...) i bez obzira šta izaberem u podešavanjima, tasteri za određene stvari ne mogu da se menjaju. Kada pokušam da "editujem" patike po bojama koje se meni sviđaju "preview" ne postoji. Jednostavno, mora da se uđe ponovo u igru, odmah na to (tada se vide normalno) i kad "obradim" jedne, ukoliko želim druge, moram ponovo da izađem i uđem u igru. Ne mnogo značajan bag, ali iritira. I ko li smisli onaj crveno-beli balon koji se spušta "sa krova" tačno bih ga polomio, svaki put me "iseče"...
Posle nekih odigranih 7-8 utakmica strašno mi se svidelo to što se CPU odbrambeni igrači više ne teleportuju "postrance", pa možeš sa brzim igračem da ih obiđeš, što je veoma vidljivo u mismatch situacijama. U 2k17 sam imao more situacija da igram pikenrol i da se moj čuvar zakuca u centra, ja ga pretrčim najmanje metar ipo i on se u deliću sekunde ponovo stvori ispred mene. Bukvalno pređe 3-4 metra za treptaj oka. Ovde takvih situacija nema (ali bojim se da će sa nekim pačem to vratiti opet u igru) i kad saigrači "očiste stranu" sa dobrim blokom iz pika često je put otvoren. A i ako protivnički igrač preuzme i krene na blokadu, moji AI saigrači odlično "prate situaciju" i ulaze pod koš, tako da mogu njima da dodam loptu ili nekome ko je sam na trojci i napravi se atraktivna akcija kao od šale. Još jedna stvar koje nema i koja mi je kidala živce u 2K17 (i koju će, verovatno, vratiti u budućim pačevima) jeste kretanje centara (4 i 5) posle pika. Milion puta se dešavalo da pozovem pikenrol akciju, mene udvoje, a centar koji bi trebalo da ide u prazan reket odlazi negde na centar igrališta i stoji tamo. Sada centri čak ponekad ostaju u bloku ako se igrači "zabiju" u njih a meni slobodan put, ili drugi utrčavaju u prazan prostor, baš kao u pravoj košarci. Lepo, nema šta.
Ali i pored svega lepog ima i dosta lošeg. Kad igra "reši" da te pobedi opet to čini na najimbecilnije načine. Razumem to da Kavaj Lenard pogađa ama baš svaki šut iz svake pozicije, pa i one gotovo nemoguće, pa i to da CPU tim sabija 5/7 trojke u četvrtini, a ja na poluvremenu imam 1/11, OK loš dan, ništa neobično. Ali jednu utakmicu protiv Detroita sam morao da prekidam više puta nadajući se da je bag i da se neće ponavljati protiv drugih. Naprimer, Tobajas Haris i Džon Luer, dobri trojkaši, stoje u ćoškovima, moji AI saigrači ih čuvaju, Redži Džekson normalno stoji sa loptom na vrhu trojke, sve je kako treba, a onda Redži napravi samo korak, ja ga sa intense-D čuvam da ne prođe i istog trenutka, sasvim nepotrebno, jedan od onih koji čuvaju Luera i Harisa bez ikakve vidne potrebe odlazi ispod samog koša i tu stoji. Naravno, lopta dođe do nekog od njih, oni svo vreme sveta za šut i, naravno, zatrpavaju trojkama. Šta god uradio, kakvu god odbranu postavio, čak i zonu, apsolutno svaki napad jedan moj igrač iz odbrane potpuno nepotrebno i besmisleno staje ispod koša. Da poludiš. Tu utakmicu sam simulirao do kraja, jer više nisam imao živaca. Ali se posle toga nije dešavalo.
Sve u svemu, gejmplej je odličan, bar na All Star nivou nema mora besmislenih situacija u nizu kao u 2K17. Kad malo uvežban, videću kakve su idiotluke poostavili da "otežaju" igranje. Možda probam ovaj novi GM mod i to je to, ostalo me ne zanima previše, tako da me ovo *****e sa mikrotransakcijama ni najmanje ne pogađa.
Uf, baš sam se raspisao, ali šta ću kad brzo kucam...

Citat:
poeta kaže: Pregled poruke
novi utisci:
- igra je nenormalno ubrzana, možda preko 10 puta brža nego realna košarka. što je fuj. a ne može se usporiti za razliku od live.
Može. Štaviše, u podešavanjima imaš čitav slajder sa imenom GAMEPLAY SPEED (ako se ne varam, nisam kući pa da proverim).
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
poeta (25.9.2017), Uros12 (25.9.2017)