Prikaz jedne poruke
Stara 1.10.2007, 22:27   #8
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Brisanje particije?

Citat:
VLADA.R. kaže: Pregled poruke
Hteo sam da reinstaliram win. i obrisem sve sto sam imao, a sto mi treba od programa, igrica ... da ponovo instaliram. Kazu mi da je najbolje da formatiram C particiju (sto sam i uradio tokom instalacije win.) i da formatiram i D particiju i da ce se tada sve obrisati.
Priče da se formatiranjem nešto postiže su obične urbane legende.Uvek treba izbegavati formatiranje koliko god je to moguće,jer se time uništavaju svi podaci na particiji,a nikada se ne može znati da li će ti podaci kasnije zatrebati.
Programe i igre(naročito igre) ne treba reinstalirati i brisati formatiranjem već sačuvati njihove foldere iz program files i videti da li se mogu pokrenuti samo startovanjem exe fajla bez reinstalacije.Mnogi programi i igre će raditi na ovaj način,i ako već rade nema potrebe da se opterećuje registry njihovom instalacijom.
Samo one aplikacije koje ne mogu da rade samo startovanjem exe fajla treba reinstalirati(po pravilu antivirusi,firewall-ovi,veći paketi kao što je MS Office,Adobe acrobat).
Nakon 5-6 novih reinstalacija Windowsa(što se većini dešava) može se nakupiti fina kolekcija aplikacija koje rade bez instalacije,i koje obavljaju svoju funkciju bez uticaja na registar i ne opterećuju sistem.
Ako se svaki put formatira particija,i sve ponovo reinstalira windows brzo dolazi u ono stanje pre formatiranja.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke