Prikaz jedne poruke
Stara 2.10.2007, 21:49   #11
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Brisanje particije?

Citat:
VLADA.R. kaže: Pregled poruke
Pa sta je onda resenje tokom reinstalacije? Ja sam i hteo da ocistim disk skroz.
Zašto je toliko bitno "očistiti" disk?Da li ti treba još slobodnog prostora?
Ako su ti podaci sa D particije nebitni,onda idi u control panel,pa na administrative tools,computer menagement,disk menagement,pa selektuj particiju
i formatiraj je i sve ćeš obrisati.
Već si formatirao c particiju verovatno nisi iskopirao foldere My documents,desktop,favorites i slične foldere na D particiju,pa si sve te podatke izgubio.Uglavnom je to i svrha postojanja druge particije sem C,da se na nju mogu skloniti podaci
Sada imaš čist windows i podaci sa D nemaju nikakav uticaj na sistem,čak i da se neki virus nalazi među njima(virusi obično "gađaju" windows folder a ne d particiju).
Verovatno ćeš sada reinstalirati većinu programa i igara,koje si ranije imao,i windows će brzo biti u onom stanju(spor kao puž,sa velikim registrom) zbog kojeg si i odlučio da kreneš u formatiranje.
Sada je kasno,ali za ubuduće,imaj u vidu deo mojeg prethodnog posta(da se ne ponavljam)
Citat:
Programe i igre(naročito igre) ne treba reinstalirati i brisati formatiranjem već sačuvati njihove foldere iz program files i videti da li se mogu pokrenuti samo startovanjem exe fajla bez reinstalacije.Mnogi programi i igre će raditi na ovaj način,i ako već rade nema potrebe da se opterećuje registry njihovom instalacijom.
Samo one aplikacije koje ne mogu da rade samo startovanjem exe fajla treba reinstalirati(po pravilu antivirusi,firewall-ovi,veći paketi kao što je MS Office,Adobe acrobat).
Poenta je iskoristiti "minuli rad" i sačuvati ceo program files i kopirati ga na sigurno,posle "čiste" instalacije windowsa videti da li te aplikacije(uključujući i igre) rade samo startovanjem exe fajla,i te aplikacije sačuvati jer rade i nema potrebe da se ponovo instaliraju.
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke