Prikaz jedne poruke
Stara 16.11.2007, 1:08   #127
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Laki pingvini

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Bedniče Zove se I/O port. Prva rubrika u broju, odmah posle uvodnika i sadržaja.
Vojo, da te ne znam lično, pomislio bih da u životu nisi uzeo SK u ruke I/O port je Kuzmina rubrika za pisma, a prva rubrika u SK je Hard/soft scena Zahtevam bonus od 20% za decembarski honorar!

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Pa, baš i ne. Glavnu reč vodi glavni i odgovorni urednik, zajedno sa uredničkim kolegijumom (kako to lepo zvuči).
Izvinjavam se što nisam upućen djetaljnije u uređivačku politiku. Znam da je neko „od gore“

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Mozda ne bi bilo lose da u nekom od sledecih brojeva vidimo opise Fedore 8 i SUSE 10.3
Fedora sigurno neće jer je bila recenzija sedmice. Ali zato nešto drugo hoće... Da ne otkrivam pre vremena

Citat:
stesha kaže: Pregled poruke
Mislim da bi prakticnije bilo napisati neko konkretno iskustvo (i dobro i lose) onoga ko je taj distro testirao. Ovako se stice utisak textova iz casopisa ZOV:"Pelvicachromis pulcher je dugacak 4.5cm sa repom, muzjak veci od zenke.Blah, blah... By the way, ja nikada nisam zaista gajio tu ribicu".
Testiranje bilo koje distribucije kraće od nedelju dana ne može da pruži dovoljno kvalitetan utisak o njoj za detaljnije opisivanje. Jer, recimo, ja sam ustanovio da Fedora 8, posle nekoliko dana upotrebe, u 64bitnoj verziji ipak nije spremna za desktop. Previše štucanja i kočenja. Izneo sam na temi o F8 prve utiske, koji su poražavajući, i predpostavljam da je 90% krivac za sve te negativne utiske upravo 64bitna verzija. Čvrsto sam odlučio da je u subotu zamenim sa upola bitnijom verzijom.

U planu mi je bila mala škola BASH-a u nekoliko brojeva, ali je tema kao previše geeky ostavljena za neki drugi put. Prvi čas sam napisao još tada, ali dalje nisam jer su usko stručne stvari u vezi sa terminalom ocenjene kao potencijalno scarry za prosečnog čitaoca SK, i da GUI impress u stilu PD kutka ostavlja bolji efekat, što u suštini, ako objektivno pogledamo, i jeste tako. Nikome, čini mi se, od vas koji ste aktivni na Lakim pingvinima nije neophodno da pročitate kako se kompajlira kernel, Qt4 program, i slično, jer to već znate, a nekome potencijalnom „preletaču“ bi to bilo zastrašujuće komplikovano. Zato, predpsotavimo da već ima isntalirano, i samo navedemo mogućnosti programa. Bar još u decembru, a za posle ćemo videti.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke