Prikaz jedne poruke
Stara 16.4.2009, 17:24   #3955
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Pogodi avanturu

Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Team Xtreme: Operation Weather Disaster.

Alal ti, Snežo! Ja ovo ne bih znao da pogodim. Zaboravio sam i odakle mi .


Ime: Team Xtreme: Operation Weather Disaster
Razvojni tim/Izdavač: Human Code, Inc./Discovery Channel Multimedia
Godina: 1995.
Pogled/Izvođenje: 3D, FP/P&C (ko je rekao "(Real)Myst"? )
Tema: fantastika, edukacija
Tip grafike: realizam/FMV
Oficijelni sajt: nema više
Radnja: Zamislite da je Kamenko Katić bio Amerikanac iz Arizone (Arizonac?, Arizončanin?, Arizondžija?,...), da je pomahnitao zbog stalno jednog te istog vremena (?!?) i zbog zato rešio da iz korena promeni klimu na zemlji. Onda zamislite da je u svom ludačkom naumu nekako uspeo, a da je establišment tada na njega poslao specijalni odred za borbu protiv elementarnih nepogoda - sastavljen od tinejdžera - (kršten "Team Xtreme" - mnogo pre Windowsa XP i opšte pomame za slovom X u svakom nazivu -
how cool/awesome!!!) da ga skrlja i vrati stanje na staro, i eto vam otprilike o čemu se u ovoj igri radi.
Opis: http://www.mobygames.com/game/team-x...ather-disaster
UHS link: nema (dobro, nisam ni očekivao da ima)
Walkthrough: nema (?!? WTF )
Za: raznovrsnost i originalnost zagonetaka, (skoro neprimetna) edukacija, baza naučnih podataka dostupna iz igre, mogućnost gledanja video-prikaza raznih vremenskih pojava, dugme za "in-game hints", grafika (posebno za sredinu devedesetih)
Protiv: (kažu) lake zagonetke (otprilike za naprednu decu kasnog osnovnoškolskog uzrasta), loša gluma, (kratke, hvala bogu) arkadne sekvence, pojava da kad uđete u novu scenu predmeti od interesa trepću neko vreme (? - jeste da se tako izbegava "pixel hunting", ali ovaj "fičr" mi deluje kao da je ubačen za morone), QuickTime [pretpostavljam da, po starom losem običaju, i ovde morate da imate tačno (do u decimalu u broju verzije) odredenu "inačicu" ovog odvratnog programa da biste mogli da gledate prelazne sekvence/cutscenes ], filmovi lošeg kvaliteta (zrnasta slika), grozan sistem za čuvanje pozicija: em možete da sačuvate samo jednu, em to možete da uradite samo kad izlazite iz igre, pa još i to (adding insult to injury) da kad se vratite igri počinjete sa početka dela u kome ste zadnji put bili, bez obzira gde ste STVARNO stali (!?! - GRRRRRR )
Bottom line: Bez obzira na falinke, ovaj naslov se (zbog posebnosti i nemogućnosti da se zaglavite) preporučuje, narocito početnicima. Save often .
Ograda: Nisam igrao ovu avanturu, pa i pohvale i kritike primite sa zadrškom.

Spoiler za objašnjenje Kamenka Katića za decu:
To je, deco, bio jedan simpatični (i nenormalno popularan) crnomanjasti čika koji je u drugom denevniku (kao one tete što trepću, danas) govorio vremensku prognozu.


Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	001.jpg
Viđeno:	6 puta
Veličina:	64,9 KB
ID:	28420 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	002.jpg
Viđeno:	7 puta
Veličina:	67,7 KB
ID:	28421 Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	003.jpg
Viđeno:	5 puta
Veličina:	66,0 KB
ID:	28422


Citat:
snežana stanković kaže: Pregled poruke
Jedva čekam opis, izgleda da je igra po mom ukusu.
Vidi prve dve slike koje sam (baš zbog tebe) obesio (piramide + logika = џек пот) . Navučena si, priznaj.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
snežana stanković (16.4.2009)